Деокупація Криму: Зеленський розповів, як повертатимуть півострів

Читать на русском
У межах Нормандського переговорного процесу Росія не хоче обговорювати питання деокупації Автономної Республіки Крим, але чинна українська влада працюватиме над тим, щоб це змінити.
Фото - ОПУ.

У межах Нормандського переговорного процесу Росія не хоче обговорювати питання деокупації Автономної Республіки Крим, але чинна українська влада працюватиме над тим, щоб це змінити.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю інформаційному телеканалу Euronews, інформує ОПУ.

Ірина ВерещукВіце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Верещук заявила, що Крим буде повернуто до складу УкраїниСказано 17 серпня 2020 р.Статус обіцянки: Архів

Глава держави зазначив, що з Кримом ситуація складніша, ніж з Донбасом. І додав, що порушував «кримське питання» на переговорах у Нормандському форматі.

«Крим – наша територія, ми його повернемо. Кажу відверто, що потужного майданчика, на якому піднімалося б це питання, я вважаю, поки що немає. Я вважаю, що шість років такого майданчика не існувало в природі. Окрім санкцій, за які я вдячний нашим партнерам і які ми з ними проговорюємо, і вони продовжуються. Нам допомагає не тільки Європа – допомагають США та інші країни. Більше нічого я не бачу. Чи я збираюся ще щось робити? Так», – заявив він.

Водночас Зеленський наголосив, що для нього деокупація Криму є таким самим пріоритетом, як і повернення Донбасу.

«Я не знаю різниці між цими питаннями. Єдине, що в ситуації на сході – там гинуть люди, тому саме в цьому, людському факторі, для мене особисто це (питання відновлення миру на Донбасі – ред.) – на першому місці. Але на тому самому рівні, тому що обидві території – наші й повинні повернутися», – зазначив Зеленський.

Крім того, на думку президента України, ті, хто допустив легку здачу Кримського півострова під окупацію, повинні понести відповідальність.

«Віддавати Крим не можна було. Це велика проблема. Але сьогодні ми вже не можемо говорити та кусати лікті щодо того, як це відбулося. Я впевнений, що за це коли-небудь усі відповідатимуть. Багато хто в цьому брав участь», – наголосив глава держави.

Нагадаємо, 6 європейських країн підтримали рішення Європейського союзу про продовження санкцій проти Росії через анексію Криму.

Кримський пакет санкцій передбачає заборону на імпорт з Криму і Севастополя товарів, інвестиції, туристичні послуги, видачу віз і постачання технологій.

Раніше Кулеба заявив про необхідність розширити санкції ЄС проти Росії.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: