У НАБУ відреагували на закриття Венедіктовою справи Бахматюка

Читать на русском
У Національному бюро вважають, що очільниця Офісу генпрокурора виконала рішення столичного райсуду, яке не набуло чинності.
Артем Ситник, Ірина Венедіктова і Олег Бахматюкколаж: «Слово і діло»

Національне антикорупційне бюро стурбоване рішенням генеральної прокурорки Ірини Венедіктової про закриття справи аграрного олігарха Олега Бахматюка про організацію ним заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України.

Про це йдеться у заяві пресслужби НАБУ.

«Національне бюро стурбоване рішенням Офісу генпрокурора, яке може призвести до закриття справи за фактом заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ «ВіЕйБі Банк», – наголошують у Бюро.

Як вказують у НАБУ, Венедіктова пояснює свій крок посиланням ухвалу Печерського районного суду міста Києва, якою її зобов'язано вчинити відповідні дії, не залишивши нібито можливості для оскарження. Але в НАБУ не згодні з цим і вважають, що рішення суду ще не набуло чинності.

«По-перше, рішення Печерського райсуду столиці не набуло законної сили. НАБУ та САП подали 15 червня апеляційну скаргу на рішення Печерського райсуду. Апеляційне провадження відкрито. Засідання призначили на 17 та 19 червня. Однак через те, що Печерський суд не надіслав вчасно матеріали справи, засідання в апеляційній інстанції не відбулося – його перенесли на 20 липня», – зазначається у заяві.

Крім того, в НАБУ додали, що в їхніх справах вже траплялися непоодинокі випадки, коли суди виносили рішення, виходячи за межі своєї компетенції, намагаючись у такий спосіб втрутитися в кримінальний процес.

«І попри наявність застереження щодо нібито неможливості оскарження, ми в законний спосіб доводили, що це не так. У підсумки, такі рішення скасовували», – підкреслили у відомстві.

Як відомо, Бахматюк зробив звернення до Венедіктової, в якому просив генпрокурорку втрутитися в розслідування НАБУ про ВіЕйБі банк. Після чого генпрокурорка звернулася до САП з вимогою передати їй матеріали справи. Частково САП передала їй деякі документи.

Також голова Служби безпеки України Іван Баканов просив генпрокурорку забрати в НАБУ справи Бахматюка і передати для розслідування їхнім слідчим.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили в розшук. Пізніше олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку всупереч вимогам законодавства надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал