Венедіктова закрила справу банку Бахматюка

Читать на русском

Керівник Офісу генпрокурора виконала рішення суду, яким її зобов'язали скасувати постанову про відновлення справи аграрного олігарха.
Артем Ситник, Ірина Венедіктова, Назар Холодницький і Олег Бахматюкколаж: «Слово і діло»

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова закрила кримінальне провадження про заволодіння ВіЕйБі банком 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України, в якому про підозру повідомили олігархові Олегу Бахматюку.

Про це вона сама написала у Facebook.

За словами Венедiктової, на виконання рішення Печерського районного суду Києва Офіс генпрокурора скасував постанову колишнього першого заступника генпрокурора Віталія Каська, яким було скасовано постанову про закриття справи Бахматюка. Тож саму справу знову закрито.

«25 червня Офіс генпрокурора виконав рішення суду (яким зобов'язали скасувати постанову Каська – ред.), оскільки рішення, постанови та ухвали суду підлягають виконанню всіма суб’єктами на всій території України. Стаття 129-1 Конституції України зазначає, що судове рішення є обов’язковим для виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення. Це одна із основних засад судочинства», – зазначила генпрокурорка.

Венедіктова також додала, що вказане рішення не підлягає оскарженню.

Водночас, за інформацією журналіста «Слово і діло», в антикорупційних органах правопорядку, вказану ухвалу Печерського райсуду Києва було оскаржено в апеляційній палата Вищого антикорупційного суду. Проте засідання двічі відкладалося через те, що Печерський суд не надав матеріали провадження.

Як відомо, Бахматюк зробив звернення до Венедіктової, в якому просив генпрокурорку втрутитися в розслідування НАБУ про ВіЕйБі банк. Після чого генпрокурорка звернулася до САП з вимогою передати їй матеріали справи. Частково САП передала їй деякі документи.

Також голова Служби безпеки України Іван Баканов просив генпрокурорку забрати в НАБУ справи Бахматюка і передати для розслідування їхнім слідчим.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили в розшук. Пізніше олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку всупереч вимогам законодавства надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: