Бахматюк просить Венедіктову втрутитись у розслідування НАБУ

Читать на русском
Український аграрний олігарх зробив звернення на ім'я очільниці Офісу генпрокурора щодо нібито його переслідування детективами.
Артем Ситник, Ірина Венедіктова, Іван Баканов і Олег Бахматюкфото: «Слово і діло»

Український олігарх Олег Бахматюк звернувся до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з проханням втрутитись у ситуацію і зупинити «незаконне переслідування» збоку директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Відповідне звернення оприлюднене на сайті групи компаній «Укрлендфармінг», акціонером якої є Бахматюк.

За його словами, у нього є конфлікт із директором НАБУ Ситником, який нібито знищує його компанію. Олігарх додав, що їх компанія зверталася до всіх органів влади з цього питання.

«Звертаюсь до вас (до Ірини Венедіктової – ред.) як до людини, відомою своєю принциповістю, здоровим глуздом і високими професійними навичками. Ми – українська компанія. Ми – частина економіки. Ми просимо втрутитись і не допомогти Бахматюку – допомогти державі повернути 8 млрд грн. Допомогти державі отримувати мільярдні податки. Допомогти державі не втратити багато тисяч робочих місць у цей важкий для економіки період», – наголошується у зверненні.

Бахматюк попрохав Венедіктову втрутитись у ситуацію і зупинити «незаконне переслідування, голослівні звинувачення, пустопорожнє навішування ярликів директором НАБУ».

Раніше з'ясувалося, що голова Служби безпеки України Іван Баканов просив генпрокурорку забрати у НАБУ справи Бахматюка і передати для розслідування їхнім слідчим.

Як відомо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Нагадаємо, НАБУ оголосило Бахматюка в розшук. Пізніше САП призупинила слідство у цій справі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал