Баканов хоче забрати у НАБУ справу Бахматюка

Читать на русском
Очільник української спецслужби звернувся до новопризначеної очільниці Офісу генпрокурора з проханням змінити підслідність у справі аграрного олігарха.
Артем Ситник, Ірина Венедіктова, Іван Баканов і Олег Бахматюкфото: «Слово і Діло»

Голова Служби безпеки України Іван Баканов просить передати їхнім слідчим кримінальне провадження за підозрою олігарха Олега Бахматюка та інших у заволодінні 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України.

Про це журналісту «Слово і Діло» розповіло джерело в органах правопорядку.

За словами співрозмовника, Баканов написав листа на ім'я новопризначеної генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з проханням змінити підслідність у справі Бахматюка з НАБУ на СБУ. На думку голови СБУ, у цій справі нібито «ніхто не поніс покарання» і тому її треба передати до СБУ, де провадженню «забезпечать швидке розслідування».

Справа ВіЕйБі банку: друге диханняПісля того, як колишній очільник Генпрокуратури забрав у детективів справу про заволодіння кредитом напередодні підозр, у НАБУ все-таки довели слідство до логічного продовження.

Як відомо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Нагадаємо, НАБУ оголосило Бахматюка в розшук. Пізніше САП призупинила слідство у цій справі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал