Ринок землі в Україні: що передбачає ухвалений закон

Читать на русском

Верховна рада в лютому почала розглядати поправки до законопроекту про ринок землі. На цей процес мало піти кілька місяців, адже поправок понад 4 тисячі. Потім народні депутати пішли на карантин і, здавалося, фінальне рішення щодо закону буде нескоро. Однак складна економічна ситуація й вимоги Міжнародного валютного фонду творять дива: на позачерговому засіданні Рада за вісім годин змогла проголосувати всі правки і ухвалити закон у другому читанні. «Слово і діло» пропонує подивитися, яким буде ринок землі в Україні.

Ринок землі запрацює в Україні з 1 липня 2021 року. Відзначимо, раніше планувалося запустити ринок з 1 жовтня цього року.

Найважливіше – землю зможуть купувати тільки громадяни України, держава, юридичні особи України та територіальні громади. Питання про продаж землі іноземцям може бути вирішено виключно на всеукраїнському референдумі. Однак іноземцям забороняється набувати права на власність землі, яка розташована ближче 50 кілометрів від державного кордону. Також за жодних умов землю не зможуть купити компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора.

У законі є кілька перехідних періодів. До 1 січня 2024 року громадяни України зможуть купувати земельні ділянки не більш ніж 100 га. Крім того, у цей період буде заборонено купувати ділянки юридичним особам, а також купувати землю, яка перебуває в державній або комунальній власності.

Після січня 2024-го громадяни України зможуть купувати землю площею до 10 тисяч га. До 1 січня 2030 року ціна земельної ділянки не може бути меншою її нормативної грошової оцінки. До речі, розрахуватися за куплену земельну ділянку можна буде тільки в безготівковій формі.

Нагадаємо, подивитися, як народні депутати голосували за відкриття ринку землі, можна на інфографіці. Крім того, в нашому огляді є реакція соціальних мереж на ухвалення закону.

Раніше «Слово і діло» вивчило вартість гектара землі в країнах Європи та Північної Америки.

Також ми писали, як проходила земельна реформа в країнах Центральної Європи, що входили до складу колишнього соцтабору.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: