Ринок землі: вартість гектара в країнах Європи та Північної Америки

Читать на русском

В Україні зараз йдуть запеклі суперечки щодо створення ринку сільськогосподарської землі. У Верховній раді розгляду чекають 10 відповідних законопроектів, під стінами парламенту проходить кілька мітингів, президент Володимир Зеленський заспокоює українців тим, що землю не продаватимуть іноземцям. Водночас відомі не всі деталі, яким буде сам ринок. Питання, зокрема, в ціні «товару». У Міністерстві економіки спрогнозували, що гектар землі може коштувати близько 2,2 тис. дол. при звичайній моделі (продаж резидентам і нерезидентам) і 1,5 тис. дол. при обмеженій моделі (продаж тільки громадянам України). «Слово і Діло» вивчило досвід інших країн.

Дані щодо вартості сільськогосподарської землі в різних країнах відомі станом на 2017 рік. Середня вартість гектара землі в США два роки тому складала 7 тис. 487 дол., в Канаді – 5 тис. 667 дол.

Набагато дорожче земля в країнах Європи. Наприклад, в Нідерландах гектар в середньому коштував 81 тис. 836 дол. Удвічі дешевше земля в Люксембурзі й Італії – 42,7 тис. дол. і 40,2 тис. дол. за гектар відповідно. Середня ціна гектара сільськогосподарської землі у Великій Британії становила 28 тис. 140 дол., в Ірландії – 23 тис. 884 дол., у Данії – 20 тис. 794 дол., у Словенії – 20 тис. 251 дол.

В межах 10-15 тис. дол. два роки тому можна було купити гектар землі в Греції, Іспанії, Польщі, Швеції, Фінляндії. Найдешевша земля в Європі – в Румунії (2,5 тис. дол.), Латвії, Хорватії та Словаччині (3,6 тис. дол.).

Нагадаємо, раніше «Слово і Діло» писало, що про ринок землі обіцяли політики і партії.

Крім того, юрист пояснив, що Володимир Зеленський пропонує змінити в законопроекті про продаж землі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.