«Справа Кропачова»: НАБУ і САП повідомили про підозру ще шістьом особам

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку повідомили про підозру новим службовим особам, причетним до заволодіння державних коштів.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру ще шістьом службовим особам вугледобувних державних підприємств, які причетні до організації заволодіння понад 51 млн грн цих ДП, так званої «справи вугільного бізнесмена Віталія Кропачова».

Про це повідомляє пресслужба САП.

«За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру 6 службовим особам трьох державних вугледобувних підприємств, причетних до організації злочинної схеми із заволодіння понад 51,17 млн гривень коштів цих ДП - «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1», – йдеться у заяві.

Їм інкриміновано вчинення злочинів, передбачених частиною 5 статті 191 (заволодіння майном) та ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

16 березня НАБУ і САП повідомили про підозру двом особам у завданні 51,17 млн грн шкоди трьом вугледобувним «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Нещодавно суд взяв їх під варту. Слідство встановило, що впродовж 2016-2018 років група осіб організувала схему, в результаті якої фактично встановила контроль за державними закупівлями трьох ДП «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюг – від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія – ТОВ «Доненергоекспорт». При цьому йшлося про постачання найрізноманітніших позицій: паливно-мастильні матеріали, запасні частини до гірничо-шахтного обладнання, металовироби, кабельна продукція для шахт. Однак, фактично ця компанія виконувала роль посередника, перепродуючи з націнкою товар, придбаний в учасників реального сектору. Ті, своєю чергою через навмисно створені учасниками схеми перешкоди не мали реальних шансів напряму співпрацювати з держпідприємствами.

За даними «Слово і Діло», технічними учасниками тендерів, в яких перемагало ТОВ «Доненергоекспорт», були компанії «Тріалтрейд» і «Універсал Інвест-Строй». Вказані компанії нібито пов'язані з бізнесменом Кропачовим. Детективи встановили, що фірми «Доненергоекспорт» і «Тріалтрейд» використовували одну й ту саму IP-адресу під час подачі податкових декларацій. Більш того, частина отриманих від держпідприємств коштів було перераховано «Тріалтрейд» на рахунок компанії «ВБ Нерухомість», підписантом якої є дочка Кропачова Юлія. Крім того, засновником «ВБ Нерухомість» є фірма самого бізнесмена «Укрдонінвест».

Упродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

Нагадаємо, детективи встановили можливий зв'язок між фірмами-переможцями тендерів держшахт і Кропачовим. Також НАБУ провело обшуки на держпідприємстві «Селидіввугілля» в цій справі. Раніше детективи обшукували «Мирноградвугілля».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал