Як змінилися рейтинги політичних партій за 2019-й – початок 2020 року

Читать на русском

Дострокові парламентські вибори в Україні відбулися понад пів року тому. Відтоді українці подивилися, як політичні сили працюють у Верховній раді і виконують обіцянки, і дійшли своїх висновків. «Слово і Діло» пропонує подивитися, як змінилися рейтинги партій за 2019-й і початок 2020 року.

На парламентських виборах-2019 беззастережну перемогу здобула партія «Слуга народу» – 43,16% голосів. При цьому в березні 2019 року, за даними дослідження «Социс» і «Янус», проголосувати за «слуг народу» були готові 18,05% опитаних. А за даними групи «Рейтинг», за лютий 2019-го – тільки 13,3% українців.

Зараз підтримка «Слуги народу» трохи ослабла, якщо порівнювати з результатами виборів. У лютому 2020 року за партію готові проголосувати близько 30% українців (за даними «Социс» і «Рейтингу»).

За «Опозиційну платформу – За життя» в лютому минулого року були готові проголосувати 6,4% українців («Рейтинг»), а в березні – 8,1% («Социс» і «Янус»). На виборах партія набрала 13,05% голосів українців, утворивши в Раді другу за величиною фракцію. Але відтоді їх підтримка знизилася: у лютому цього року за ОПЗЖ віддали б голоси близько 10% українців.

Залишається стабільною підтримка в «Європейської солідарності». Перед виборами, у лютому-березні 2019-го, за них би проголосували 10,65% українців згідно з даними «Социс» і «Янус» і 8,2% за даними «Рейтингу». До Ради партія Петра Порошенка пройшла з 8,1% голосів. За даними «Социс», за партію зараз готові проголосувати 10,1% громадян, за даними «Рейтинг» – 6,6%.

Також більш-менш стабільна підтримка «Батьківщини». На початку минулого року її готові були підтримати 10-11% українців. На виборах партія отримала 8,18% голосів. За даними «Рейтингу», зараз за партію Юлії Тимошенко голоси готові віддати 5,8% опитаних, за даними «Социс» – 8,1%.

А в партії Святослава Вакарчука виборці трохи розчарувалися. У передвиборчих опитуваннях «Социс» і «Рейтингу» «Голос» не фігурував, на виборах за партію проголосували 5,82% українців. Але зараз це б зробили тільки 2,5%.

Нагадаємо, після закриття другої сесії Верховної ради ми порахували, скільки програмних обіцянок виконали партії.

Раніше ми проаналізували, як змінювався рейтинг президентів України після пів року на посаді.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: