Оприлюднили позиції України та РФ щодо спору в Гаазі

Читать на русском
Арбітражний трибунал буде розбирати справу про права прибережної держави в Чорному і Азовському морях і в Керченській протоці.

Позиції України та Росії щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу, засідання якого почалися сьогодні, оприлюднила прес-служба МЗС України.

Про це пише «Слово і Діло».

«10 червня 2019 року на сайті Постійної палати третейського суду оприлюднені позиції України та Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу в справі про права прибережної держави в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці», – йдеться в публікації МЗС.

Свої заперечення щодо наявності в Арбітражного трибуналу юрисдикції розглядати справу неодноразово висловлювала Росія. Зокрема, РФ посилається на те, що суд не може визначати суверенітет держави на суші.

«Російська Федерація вважає, що суд не має юрисдикції за позовом України, оскільки суд не може визначати, яка держава є суверенною, за сухопутною територією Криму», – пояснює українське МЗС.

Україна наголошує, що з 1991 року Крим був загальновизнаною частиною України. Таким його визнавала й Росія.

Росія також посилається на те, що цей спір стосується військової діяльності України, але в МЗС це заперечують і нагадують про значний фінансовий збиток, якого Україна зазнала через конфлікт у Керченській протоці.

«У цьому арбітражі Україна просить суд розтлумачити й застосувати Конвенцію для визначення правових наслідків морської поведінки Росії. Спвр стосується тлумачення й застосування UNCLOS, серйозних порушень Конвенції Росією, мета України в цьому арбітражі – відшкодування за цей серйозний морський збиток», – витлумачили свою позицію в МЗС України.

Раніше в МЗС пояснили важливість нових слухань у Гаазі.

Минулого тижня в Міжнародному суді ООН відбулися слухання щодо попередніх заперечень РФ (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Рішення суду мають ухвалити до кінця року.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: