Мей домовляється про нове відтермінування Brexit

Читать на русском
Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей і канцлер Німеччини Ангела Меркель у вівторок, 9 квітня, провели переговори про продовження терміну виходу Британії з Євросоюзу.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей і канцлер Німеччини Ангела Меркель у вівторок, 9 квітня, провели переговори про продовження терміну виходу Британії з Євросоюзу.

«Прем'єр-міністр позначила кроки, яких уряд вживаає для успішного завершення процесу Brexit, і поінформувала Ангелу Меркель про поточні дискусії з опозицією. Лідери домовилися про важливість забезпечити упорядкований вихід Великої Британії з Європейського Союзу», - йдеться в повідомленні, передає «Слово і Діло» з посиланням на Європейську правду.

Відтермінування Brexit: країни ЄС вимагають від Британії поясненьКраїни ЄС чекають пояснень від Великобританії щодо необхідності продовження строків Brexit.

Видання Politico повідомляє, що перед зустріччю Ангела Меркель розстелила червону доріжку для Мей, але не вийшла її зустрічати, як вона зазвичай робить. Канцлер традиційно чекає своїх важливих гостей на червоній доріжці біля канцелярії. Але коли під'їхала машина Терези Мей, Меркель ніде не було видно, і Мей увійшла в будівлю. Через кілька секунд Мей і Меркель знову з'явилися на публіці. Вони пройшлися назад по червоній доріжці, потиснули руки перед фотокамерами, і потім зникли всередині.

Тим часом головний парламентер ЄС щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що ЄС готовий надати Британії більше часу, але це буде залежати від обѓрунтування, представленого прем'єр-міністром.

«Наша мета - упорядкований Brexit. Вихід без угоди ніколи не відбудеться через бажання ЄС. Щоб уникнути виходу без угоди Велика Британія має схвалити угоду», - заявив Барньє на прес-конференції у вівторок.

Хоча ЄС уже відхилив прохання Мей про відтермінування до 30 червня, Євросоюз не готовий йти найбільш руйнівним шляхом – щоб у п'ятницю Велика Британія вийшла без угоди.

Євросоюз готовий надати Великій Британії довготривале відтермінування, але вимагає, щоб країна взяла участь у виборах до Європарламенту в травні, «щиро співпрацювала» й не підривала важливі реформи в ЄС та інститути блоку, якщо залишатиметься його членом тривалий час.

Нагадаємо, напередодні Палата громад Британії остаточно схвалила відтермінування Brexit.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал