«Нафтогаз» знижує ціни на газ для населення

Читать на русском
З квітня Нафтогаз буде постачати газ побутовим споживачам на 2% нижче від встановленої владою ціни.

Нафтогаз у квітні пропонує побутовим споживачам газ за ціною, на 2% нижчою від встановленої Кабміном - по 8,38 грн за кубометр.

Про це повідомляє прес-служба компанії, пише «Слово і Діло».

Зростання цін на газ із 1 травня можна уникнути. Що приховує інціатива «Нафтогазу»?Нафтогаз України запропонував Кабінету міністрів скасувати режим ПСО й відкрити ринок газу для трейдерів. Оцінили ініціативу експерти.

«У квітні ми запропонуємо побутовим споживачам, які є клієнтами Нафтогазу, газ по ціні на 2% нижче від регульованої, встановленої постановою Кабміну. ​​Ціна кубометра газу буде 8,38 грн (за 1 куб. м - ред.) замість 8,55», - йдеться в повідомленні.

Це зниження стало можливим, тому що змінилася ринкова ціна, і Нафтогаз зміг закупити газ дешевше, зауважили в компанії.

Як зазначається, ринкові ціни на газ коливаються залежно від балансу попиту і пропозиції. «Зараз баланс такий, що ринкові ціни в квітні стали нижчими від регульованої ціни для населення», - зазначили в НАК.

«Ми запропонували уряду скасувати постанову 867, яка регулює ціни для населення і вимагає підняти ціни на 15% з 1 травня. Цією ж постановою нас зобов'язують продавати газ приватним компаніям облгазсбитам - посередникам, які заборгували нам мільярди за газ. Ця схема вигідна тільки одному суб'єкту ринку - тим самим облгаззбутам, які завдяки йому мають гарантований ринок збуту, гарантованого постачальника (Нафтогаз) і можливість скільки завгодно не платити за газ», - заявили в компанії.

Водночас для промспоживачів Нафтогаз знизить ціни з квітня відразу на 19%.

Раніше глава уряду Володимир Гройсман дав доручення Нафтогазу і Мінфіну почати дискусію з Міжнародним валютним фондом, щоб не допустити підвищення цін на газ для населення через те, що вартість імпортного газу зараз нижча від регульованого тарифу.

При цьому він відмовився скасувати регулювання цін на газ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: