У Міністерстві фінансів виходять з діючої програми з МВФ, яка передбачає поступове підвищення ціни на газ, однак не виключають, що ця ціна може будуватися з урахуванням тривалого падіння ціни на світовому ринку і нарощування власного видобутку.
Як пише «Слово і Діло», про це під час звіту про виконання державного бюджету за 2018 рік сказала міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє в п'ятницю, 15 березня, Укрінформ.
«У чинній програмі з МВФ записано майже усі умови, включаючи ринкову ціну на газ. По цій умові у нас є певний графік, згідно з яким ми виходимо на ринкову ціну на газ і при цьому захищаємо населення через систему субсидій», - сказала глава Мінфіну, відповідаючи на запитання, чи отримала вона наказ від прем'єр-міністра про переговори з МВФ, щоб не допустити підвищення цін на газ для населення.
За словами Маркарової, ціна на газ залежить від світових цін і обсягів власного видобутку.
«Тому якщо ринкова ціна на газ падатиме і фокус буде на тому, щоб відбувалося збільшення власного видобутку газу, це буде основним індикатором формування ціни на газ», - заявила міністр.
Раніше глава уряду Володимир Гройсман надав доручення Нафтогазу і Мінфіну розпочати дискусію з Міжнародним валютним фондом, щоб не допустити підвищення цін на газ для населення через те, що вартість імпортного газу зараз є нижчою за врегульовуваний тариф.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»