Піднімати ціни на газ необов'язково – «Нафтогаз»

Читать на русском
Ціна закупівлі газу на європейському ринку знизилася нижче від рівня, встановленого Кабміном, кажуть в компанії.

У Нафтогазі заявили про можливість не підвищувати ціни на газ з 1 травня.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в листі глави компанії Андрія Коболєва до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, який у четвер, 14 березня, опублікувала Економічна правда.

Зазначається, що вперше за час існування режиму покладання спеціальних обов'язків ціна закупівлі газу на європейському ринку знизилася нижче від рівня, передбаченого чинною постановою Кабміну про ПСЗ.

Повідомляється, що Нафтогаз здійснив закупівлю газу в точці Словаччини за ціною, еквівалентною 5981 грн/тис. кубометрів. З урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку це відповідає роздрібній ціні на рівні приблизно 8380 грн/тис. кубометрів.

«Реформа газового ринку в Україні дала можливість десяткам компаній вільно купувати газ на європейському ринку і поставляти його комерційним споживачам», - наголошується в листі.

«Якщо дати можливість українським домогосподарствам вільно вибирати постачальника природного газу, можна обґрунтовано очікувати, що ціна, яку їм запропонує конкурентний ринок, буде меншою від поточної регульованої ціни», - стверджує Коболєв.

Глава Нафтогазу запропонував Кабміну розглянути можливість повної лібералізації поставок газу для всіх категорій споживачів з 1 квітня 2019 року.

Така лібералізація передбачає скасування режиму ПСЗ і усунення існуючих обмежень для зміни постачальника природного газу, які зараз застосовують приватні газозбутової компанії.

Зазначимо, в листопаді минулого року імпортний газ подорожчав до рекордних 323 доларів за тисячу кубометрів, після цього ціни почали знижуватися, і в лютому Україна вже закуповувала газ по 291 долару за тисячу кубометрів.

Як відомо, згідно з вимогами МВФ, Україна повинна підвищити вартість газу ще на 40% протягом року.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: