Доступ ГПУ до документів журналіста НВ: рішення суду

Читать на русском
Редакція видання НВ домоглася скасування доступу Генпрокуратури до електронного листування журналіста Івана Верстюка.
Ілюстративне фото.

Редакція видання «Новое время» домоглася скасування доступу Генпрокуратури до електронного листування журналіста Івана Верстюка.

Як пише «Слово і Діло», апеляційний суд задовольнив скаргу редакції, повідомила журналістка Крістіна Бердинських у соцмережах.

Луценко дав коментар стосовно обшуків у «НВ» і згадав як був журналістомПравоохоронні органи не тиснуть на ЗМІ, слідство лише інколи потребує даних, які публікують журналісти. Каже Луценко по обшуки в НВ.

«Прокурор ГПУ в суді підтвердив, що прокуратуру цікавить джерело журналіста в публікації 3-х річної давнини і вони хочуть його встановити, тому і просять доступ до документів і e-mail редакції», - пише Бердинских у Facebook.

«Апеляційний суд задовольнив скаргу нашої редакції частково і скасував доступ до e-mail, документів і т.д. журналіста», - повідомила вона.

Нагадаємо, раніше суд дав слідчим Генеральної прокуратури доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время»і всіх матеріалів, які надсилав їй журналіст Іван Верстюк.

Верстюк писав про корупцію в оборонних закупівлях, а ГПУ зацікавила його стаття «Діамантова дочка» про навчання доньки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великобританії за 120 тисяч фунтів стерлінгів.

Справа Корнійця – одного з двох т.зв. «діамантових прокурорів» – перебуває на розгляді Голосіївського райсуду Києва.

Головний редактор видання «Новое время» Віталій Сич заявив, що інформацію, опубліковану влітку 2016 року про навчання дочки Корнійця, редакція «отримала з надійних джерел» – і ГПУ оскаржує не саму інформацію, а право її публікувати.

Спільнота журналістів назвали дії Генеральної прокуратури прямим наступом на свободу слова, тиском на журналістів та їхні джерела, а також перешкоджанням виконанню професійних обов'язків працівників ЗМІ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: