«Стена Яценюка»: ДПСУ засекретила контракти

Читать на русском
У 2019 році нема плану щодо будівництва нових споруд вздовж стіни Яценюка. Тай самі документи на стіну - засекретили.

Державна прикордонна служба України відмовляється оприлюднювати контракти зі зведення фортифікаційних споруд в рамках проекту «стіна Яценюка» протягом 2015-2018 років, посилаючись на державну таємницю.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє проект «Марлін» з посиланням на листи ДПСУ.

Арсеній ЯценюкГолова політради партії "Народний фронт"
Яценюк пообіцяв продовжити реалізацію проекту "Стіна" на кордоні з Російською ФедерацієюСказано 9 грудня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Разом з тим, серед генеральних підрядників зі зведення фортифікацій на кордоні з Російською Федерацією залишається ТОВ «Будцентр Витязь», директору та засновнику якого ще в 2017 році НАБУ висунуло підозру в розтраті майна в особливо великих розмірах та підробці документів.

В листі, датованому листопадом 2018 року, Держприкордонслужба перерахувала 9 компаній, які облаштовували кордон. Окрім згаданого ТОВ «Будцентр Витязь», це ДП «Дирекція з будівництва та обслуговування прикордонної інфраструктури», ТОВ «ТИТАН-БУД», ТОВ «Скорпіон РП», корпорація «Укртрансбуд», ТОВ «ПМК-121», ТОВ «ТЕХНОІЗОЛ БУД», ТОВ Фірма «Констракшн Груп Інтернешнл», яка знаходиться в офіційному «чорному списку» Антимонопольного комітету через порушення на тендерах, та ДП «Фаворіт-ОПТ», яке належить родині народного депутата Борислава Розенблата.

У листі цього місяця в ДПСУ повідомили, що План інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону у 2019 році не передбачає будівництво нових фортифікаційних споруд вздовж «стіни Яценюка».

«Стіна» та кримінальна відповідальність: чи захищені кордони України?ВР прийняла закон, що вводить кримінальну відповідальність за незаконне перетинання держкордону громадянами держави-агресора або іншими особами в інтересах агресора. Про захист кордону та проект Стіна, поговорили з експертами.

Нагадаємо, ТОВ «Будцентр Витязь» фігурує у розслідуванні детективів Національного антикорупційного бюро незаконного використання державних коштів у розмірі 16,68 млн грн.

У Держбюджеті на 2019 рік за бюджетною програмою «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону» закладено видатки загального фонду у сумі 400 млн грн. Минулого року за даною програмою витратили 500 мільйонів.

Раніше Рахункова палата повідомила, що частини державного кордону приватизовані третіми особами та держструктурами, через що немає можливості облаштування державного кордону. Однак на додатковий запит проекту «Марлін» в палаті повідомили, що аудиторський звіт щодо ефективності витрачання коштів за проектом «Стіна» від 26 червня 2018 року є також таємницею.

Також Аваков розповів про готовність «Стіни» на кордоні з РФ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: