Євросоюз змінює систему контролю на своїх кордонах

Читать на русском
Євросоюз змінює систему контролю на своїх кордонах: громадяни безвізових країн для поїздки до ЄС будуть зобов’язані проходити платну авторизацію.

Євросоюз змінює систему контролю на своїх кордонах: громадяни «безвізових країн» для поїздки до ЄС будуть зобов’язані проходити платну «авторизацію» – передавати до ЄС свої дані.

Про це йдеться у статті «7 євро за безвіз: як та коли зміняться правила в’їзду до Шенгену» на «Європейській правді», пише «Слово і Діло».

До яких країн світу та на який термін українці можуть в'їжджати без візДо 85 країн світу українці можуть відправитися лише за закордонним паспортом. В яких країнах потрібно оформлювати візу після приїзду, де нам будуть раді протягом 180 днів, а звідки попросять виїхати через два тижні?

Зміна правил безвізовго режиму наступить зі створенням Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS) - робота над законопроектом з цього приводу ведеться вже давно і от зараз нарешті вийшла на фінішну пряму.

За цим проектом, обробка заявки на авторизацію коштуватиме 7 євро, дозвіл на в’їзд діятиме три роки (не потрібно подавати заявку та платити збір перед кожною поїздкою). Дітям до 12 років можна буде пройти авторизацію без сплати збору у 7 євро.

Систему планують запустити з 2021 року, та й то лише частково, тільки в аеропортах та морських портах. Причому в перші роки її роботи можна буде в’їжджати до ЄС без авторизації – автомобілем, автобусом або потягом.

Лише за три роки обов’язкова реєстрація запрацює також для тих українців, хто їде в Польщу та до інших держав-сусідів «по землі».

Нагадаємо, безвізовим режимом з країнами Європейського союзу вже скористалося майже півмільйона громадян України.

Також, аналітики порталу з'ясували, скільки іноземців відвідало Україну і куди їздили за кордон українці в 2017 році.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал