Суд зарахував до бюджету за спецконфіскацією оточення Януковича майже 1,5 млрд грн

Читать на русском
ГПУ арештувала 1,478 мільярда гривень, які належали організаціям, пов'язаним з колишнім президентом України Віктором Януковичем.

Генеральна прокуратура України арештувала 1,478 мільярда гривень, які належали організаціям, пов'язаним з колишнім президентом України Віктором Януковичем. Найближчим часом кошти мають надійти на рахунки бюджету.

Про це пише «Слово і Діло» з посиланням на сторінку генпрокурора Луценка у Facebook.

Луценко провалив обіцянку спецконфіскувати 3 мільярди гривень у першій половині рокуЮрій Луценко обіцяв від спецконфіскаціі 3 мільярди гривень, але вона в першій половині року взагалі не проводилася.

«Сьогодні завдяки зусиллям департаменту міжнародного співробітництва ГПУ відкрито шлях до виконання вироку суду в частині спеціальної конфіскації грошових коштів злочинної організації часів Януковича в сумі 1 млрд 478 млн грн, які ближчими днями надійдуть на рахунки Держказначейства й спрямовані на підтримку армії», — повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

28 березня 2017 Краматорський міський суд Донецької області у судовій справі ухвалив вирок, яким затвердив угоду про визнання винуватості громадянином Кашкіним А.П. у вчиненні відмивання коштів та створенні злочинної організації. Цим же вироком застосували спеціальну конфіскацію коштів і облігацій внутрішньої державної позики України на загальну суму 1,5 млрд доларів, шляхом їх зарахування до державного бюджету України.

Це був перший випадок спеціальної конфіскації в історії України з безпрецедентною сумою коштів. Слід зазначити, що конфіскацію 1,5 млрд доларів «грошей Януковича» Юрій Луценко вважає одним з основних результатів своєї роботи на посаді. Проте сам текст судового рішення, яким конфіскували гроші, не оприлюднили досі.

У січні 2018 документ, який може бути вироком Краматорського суду, опублікував телеканал Al Jazeera. Згідно із ним вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU. ЇЇ до 2014-го року очолювала екс-глава НБУ Валерія Гонтарева.

Ця компанія багато років виступала фінансовим консультантом Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen. У квітні 2016 компанія заявила про передачу Roshen у сліпий траст.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: