Порошенко підписав закон, що зобов'язує УПЦ МП змінити назву

Читать на русском
Порошенко підписав закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву й вказати свою приналежність до Росії.

Президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє в суботу прес-служба президента.

Рада перейменувала УПЦ МП: як голосували нардепиУПЦ Московського патріархату перейменували на Російську православну церкву. Рішення підтримали 240 народних депутатів.

«Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати … Чи то до новоствореної автокефальної Православної церкви України, чи то до тієї церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку й залежності від РПЦ», – наголосив Порошенко, підписуючи закон.

Він також наголосив, що реалізація закону «дасть громадянам усю повноту інформації», щоб легше було робити вибір.

«За словами Петра Порошенка, зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання й рівності всіх конфесій, жодного обмеження конституційних прав громадян не буде», – зазначили у прес-службі.

Закон має назву «Про внесення змін до закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

Нагадаємо, 15 грудня в Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому була створена помісна Православна церква України. Її предстоятелем обраний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко).

Головним собором Православної церкви України став Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал