На початку 2019 року Україна може отримати нове законодавство про державну мову, адже зараз тільки Конституція регулює вживання української мови.
Як пише «Слово і Діло», про це повідомив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко в ефірі ObozTV.
«У жовтні цього року у першому читанні парламент схвалив цей законопроект, а наприкінці січня - початку лютого парламент розглядатиме цей закон у другому читанні. Відповідно, якщо парламент його ухвалить, в лютому Україна отримає нове повноцінне мовне законодавство», - зазначив Кириленко.
За його словами, зараз у країні немає жодного закону, крім Конституції, який би регулював застосування української мови.
Закон буде регулювати використання української мови в усіх сферах суспільного життя: у ЗМІ, судочинстві, діяльності установ і органів влади, рекламі. Також він передбачатиме створення комісії із питань української мови, посади уповноваженого з питань мови, а також відкриття безкоштовних курсів для її вивчення.
Як зазначив віце-прем'єр, якщо громадянин хоче стати держслужбовцем або отримати українське громадянство, він повинен буде зафіксувати рівень володіння українською мовою і отримати відповідний державний сертифікат.
Нагадаємо, цього тижня комітет Верховної Ради з питань культури та духовності рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні «мовний закон» - законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у редакції комітету з внесеними поправками №5670-д.
4 жовтня 2018 року Верховна Рада схвалила в першому читанні за основу законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Тоді з редакції під стенограму була вилучена норма про, так званих, мовних інспекторів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»