Парламент продовжив мораторій на продаж сільгоспземель

Читать на русском
Верховна Рада схвалила продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року.

Верховна Рада схвалила продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року.

Як пише «Слово і Діло», законопроект №9355-5 підтримав 231 народний депутат.

Безстроковий мораторій: як земельні фобії українців стануть у нагоді на виборахМораторій на продаж землі – одна з багаторічних фобій українців. Як цим користуються політики – у матеріалі політолога Олександра Радчука.

Як заявив спікер Андрій Парубій, цей законопроект підтримав парламентський комітет із питань аграрної політики та земельних відносин.

Законопроект вносить зміни до перехідних положень Земельного кодексу, згідно з якими забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Також не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, а також тих, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Законопроектом передбачено, що Кабінет міністрів до 1 березня 2019 року має розробити й внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, мораторій на продаж землі запровадили в Україні в 2001 році. Передбачалося, що він діятиме до ухвалення нового Земельного кодексу, однак парламент постійно продовжував його дію.

Купівля-продаж землі в Україні: що робити з мораторіємУ грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року. Наразі депутати мають намір продовжити дію мораторію.

Зазначимо, що мораторій дозволяє власнику паю здавати його в оренду або передавати у спадок, але забороняє офіційно продавати земельну ділянку або передавати пай у заставу.

Як відомо, раніше президент Петро Порошенко заявляв, що мораторій на землю не вписується в європейську систему України.

Нагадаємо, 22 серпня 2018 року набуло чинності рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини. Конституційний суд України відмовився оцінювати конституційність мораторію, незважаючи на рішення ЄСПЛ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...