ЗМІ з'ясували, що Україна таємно продовжила контракт на постачання ядерного палива з РФ

Читать на русском
Після припинення дії Договору про дружбу України з РФ, таємно було укладено угоду з російською компанією, яка продовжує контракт на поставку ядерного палива.
Цензор.НЕТ

Після прийняття рішення про припинення дії рамкового Договору про дружбу України з РФ, в атмосфері таємності було укладено угоду з російською компанією «ТВЕЛ», яка продовжує контракт на поставку ядерного палива на більшість енергоблоків українських АЕС до 2025 року.

Як інформує «Слово і Діло», про це пише «Дзеркало тижня».

Торгівля з окупантом: що Україна досі продає та купує в Росії?Попри 3,5 роки війни, українсько-російські економічні відносини все ще досить жваві: експортуємо метал, імпортуємо нафтопродукти... І не тільки.

«Підписання цього документа, а також деякі інші дії української влади в атомній енергетиці за останнє півріччя... можуть ще надовго закріпити (якщо не увічнити) домінування країни-агресора в стратегічній галузі, що дає Україні 55—60% електроенергії, і значно знизити енергетичну безпеку нашої держави», — йдеться у статті.

Повідомляється, що голова НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський свій лист від 17 серпня прем'єр-міністру Володимиру Гройсману завершив констатацією того, що «укладення такої додаткової угоди до діючого контракту з російською компанією може спричинити негативний резонанс», і висловив думку про необхідність розгляду цього питання на закритому міжвідомчому засіданні під головуванням прем'єр-міністра.

Підписана «Енергоатомом» угода з росіянами закріплює за «ТВЕЛ» до 2025 року домінуюче становище на українському ринку (8 реакторів із 15).

Таким чином, в умовах агресії з боку РФ у російського «ТВЕЛ» — 60% поставок палива для атомних реакторів, в той час як в американської Westinghouse при наявності контрактних зобов'язань перед українською стороною забезпечити АЕС паливом у разі припинення постачань з РФ — 40%.

Як повідомлялося, в рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела - російської компанії «ТВЕЛ» - держкомпанія «Енергоатом» у квітні 2014 року уклала договір з американсько-японською компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

На сьогоднішній день шведське паливо експлуатується на Запорізькій та Южно-Українській АЕС.

За підсумками першого півріччя 2017 року «Енергоатом» скоротив частку поставок ядерного палива з РФ до 49% з 58%, при цьому частка поставок від Westinghouse становила 51%.

Нагадаємо, президент Порошенко заявив, що імпорт ядерного палива з Росії скоротиться до 45%.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал