У Світовому банку спрогнозували підвищення пенсійного віку в Україні

Читать на русском
Через підвищення віку виходу на пенсію проходять багато країн. Однією з основних причин називають збільшення тривалості життя.

В Україні пенсійний вік буде підвищуватися через зростання тривалості життя.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив старший економіст Світового банку Олексій Случинський в інтерв'ю Економічній правді, яке було опубліковано в середу, 12 грудня.

За його словами, рано чи пізно Україна до цього прийде.

«Зараз у людини з мінімальним стажем є право виходу на пенсію в 60 років. Це досить низький рівень. З огляду на, що ми живемо довше, з часом пенсійний вік буде підвищуватися. Рано чи пізно ми до цього питання повернемося», - сказав Случинський.

За його словами, деякі країни не піднімають пенсійний вік прямо зараз, але приймають рішення, що почнуть це робити, наприклад, через п'ять років.

«Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Проте, це питання ще слід вирішувати в майбутньому», - заявив він.

Рішення про підвищення пенсійного віку буде технічним моментом, вважає представник Світового банку.

«Ми перебуваємо в перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію, тому щоб накладати на це підвищення пенсійного віку, потрібно все продумати», - сказав Случинський.

Закон про загальне пенсійне забезпечення Верховна Рада прийняла 3 жовтня 2017 року, він набув чинності 11 жовтня. Згідно з цим законом, розмір пенсії кожного громадянина України розраховується за новою формулою і залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.

Раніше в Мінсоцполітики заявляли, що протягом 10 років підвищувати пенсійний вік не будуть.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал