«Нафтогаз» почав новий арбітраж у спорі з «Газпромом»

Читать на русском
Українська компанія вимагає від російської компенсувати, мінімум, 110 мільйонів доларів за відмову постачати газ.

В рамках нового арбітражного розгляду Нафтогаз вимагає від Газпрому компенсації різниці вартості газу в сумі 110 млн доларів.

Як пише «Слово і Діло», про це у вівторок, 25 вересня, повідомив головний виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, повідомляє УНН.

Суд Швеції відновив стягнення $2,6 млрд боргу з ГазпромуТепер Газпром повинен невідкладно виконати рішення Стокгольмського арбітражу, стверджують у НАК.

«За рішенням арбітражу, Газпром повинен продавати нам газ, починаючи з березня, за ціною на рівні німецького ринку. Газпром не виконує своїх обов'язків, не виконує рішення арбітражу і не поставляє газ. Ми купуємо газ на європейському ринку. Але ми вже почали новий арбітраж. Ми через арбітраж змусимо Газпром компенсувати нам різницю між вартістю газу, який ми купуємо на європейському ринку, і вартістю газу, яка повинна була бути за зміненим в арбітражі контрактом. За нашими розрахунками, тільки ця сума компенсації перевищує 110 млн до ларів», - сказав Вітренко.

Він також розповів про тристоронні газові переговори в форматі Україна - ЄС - Росія.

«У жовтні мають відбутися переговори на вищому рівні... Переговори на експертному рівні відбудуться завтра. Нафтогаз буде представлений мною і фахівцями в нашому аналітичному підрозділі», - сказав Вітренко.

За його словами, цей процес експертних переговорів «викликає подив, складається відчуття того, що вони просто тягнуть час. Тому що поки ніяких конкретних переговорів немає».

«І ми це сприймаємо, як якийсь трюк Газпрому. Вони продовжують будувати Північний потік-2, розповідаючи Європі, що вони ведуть переговори з Україною про якийсь транзит. Ніяких реальних переговорів немає. А ці консультації нагадують лекцію в університеті. Ми розповідаємо з європейцями росіянам, як працює європейський ринок», - зазначив Вітренко.

Раніше він повідомив, що Нафтогаз заощадив 1,3 млрд доларів, купуючи газ в Євросоюзі замість закупівель у Газпрому.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал