Суд зняв арешт з активів у Британії – «Газпром»

Читать на русском
Арешт активів у британській юрисдикції обмежував Газпром в його доступі до світового фінансового ринку.

Англійський суд скасував наказ від 18 червня 2018 року про арешт активів Газпрому на території Англії та Уельсу.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє Интерфакс із посиланням на управління інформації Газпрому у четвер, 13 вересня.

Умовою скасування наказу стало прийняте Газпромом зобов'язання не відчужувати акції Nord Stream AG до закінчення слухань в англійському суді у справі про визнання і приведення у виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит від 28 лютого 2018 року. Слухання попередньо призначені на лютий 2019 року.

«Газпром продовжить захищати свої права всіма доступними засобами в рамках чинного законодавства», - запевнили в російській компанії.

Також відзначається, що арешт активів у британській юрисдикції - найбільш чутливий для Газпрому, оскільки обмежує його доступ до світового фінансового ринку, ставлячи угоди із залучення коштів за допомогою єврооблігацій або клубних кредитів під загрозу заморозки за позовами Нафтогазу.

«У червні Газпрому довелося скасувати угоду з розміщення євробондів у фунтах. Свої останні угоди на ринку двосторонніх кредитів монополія також вважає за краще не робити надбанням громадськості», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, наказ про арешт активів Газпрому на території Англії та Уельсу був прийнятий Високим судом Англії та Уельсу 18 червня 2018 року на прохання Нафтогазу в зв'язку з примусовим виконанням рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору про транзит газу від 28 лютого 2018 року.

Раніше в четвер, 13 вересня, шведський суд задовольнив прохання Нафтогазу про скасування наказу про припинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Газпром буде домагатися перегляду цього рішення.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: