«Нафтогаз» повідомив, на скільки збільшується борг «Газпрому» за добу

Читать на русском
На суму в 2,56 мільярда доларів, що підлягає сплаті за рішенням Стокгольмського арбітражу, через її невиплату постійно нараховуються відсотки.

Борг російського «Газпрому» перед «Нафтогазом» щодня збільшується на $500 тис.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив у вівторок, 4 вересня, комерційний директор української компанії Юрій Вітренко в інтерв'ю «5 каналу».

Чи є шанси примусово стягнути борг з «Газпрому»?Нафтогаз почав примусове стягнення з Газпрому $2,6 млрд. боргу за збитки, понесені через недоотримання обсягів транзиту.

За його словами, це відбувається тому, що на належну до сплати за рішенням Стокгольмського арбітражу суму в $2,56 млрд через її невиплату постійно нараховуються відсотки.

«Ми говоримо про серйозну сумі, це десь півмільйона доларів на добу. Також вони будуть змушені компенсувати всі додаткові витрати на примусове виконання цього рішення, як «Нафтогазу» та його юристам, так і, наприклад, судовим виконавцям, які виконують відповідні рішення місцевих судів», – заявив Вітренко.

За словами комерційного директора НАК, зараз сума боргу «Газпрому» зросла вже приблизно на $100 млн, а з урахуванням додаткових витрат сума додаткових виплат може скласти кілька сотень мільйонів доларів.

Також Вітренко нагадав, що «Нафтогазу» вдалося домогтися арешту активів «Газпрому» в Нідерландах, Швейцарії та Великій Британії. При цьому, за його словами, вартість активів, які потрапили під арешт у Нідерландах, істотно перевищує поточний борг «Газпрому», так само йде справа й у Швейцарії.

Нагадаємо, наприкінці лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги «Нафтогазу», зобов'язавши «Газпром» виплатити українській компанії $4,63 млрд за недопоставку газу за транзитним договором. З урахуванням боргу української сторони за поставлений газ близько $2,1 млрд російська компанія залишилася винна $2,56 млрд.

13 червня Апеляційний суд округу Свеа в Швеції виніс рішення про припинення виконання вердикту Стокгольмського арбітражу щодо спору між «Газпромом» і «Нафтогазом» про транзит газу, задовольнивши клопотання російської компанії. «Нафтогаз» 18 червня оскаржив рішення шведського суду.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал