Скільки Україна імпортувала та спожила газу в 2014-2018 роках

Читать на русском

Кабінет міністрів знову вирішив відкласти підвищення ціни на газ для населення, цього разу до 1 жовтня. Тобто наступне рішення про вартість газу ухвалюватиметься практично перед стартом опалювального сезону. Оскільки «газове» питання в країні зараз як ніколи актуальне, «Слово і Діло» вирішило розібратися, скільки Україна імпортувала, видобула та спожила блакитного палива за останні чотири роки.

За минулий рік Україна імпортувала 14,1 млрд куб. м газу на 3,2 млрд дол., ще 20,5 млрд куб. м видобула самостійно, а спожила 32 млрд куб. м. Відзначимо, що з 2014 року показник споживання природного газу найнижчий, а рівень видобутку повернувся до позначки 2014-го.

Ціна на газ для населення: чи буде подорожчання в 2018 роціСлово і Діло розбиралось, як може зрости ціна на газ для українців, а також, що коїться з тарифами на тепло в областях.

Найменше блакитного палива Україна імпортувала в 2016 році – 11,1 млрд куб. м на 2,2 млрд дол. Найнижчий рівень видобутку був зафіксований у 2015-му – 19,9 млрд кубів.

Згідно з прогнозами, закупівля газу в Європі цього року обійдеться Україні в середньому в 249 доларів за один кубічний метр. Ціна вища, ніж минулого року, тоді один кубометр коштував нам 216 доларів. Найвищою ціна європейського газу була в 2014 році – 355 доларів, найнижчою – в 2016-му, лише 194 долара за кубічний метр.

Закачувати газ перед опалювальним сезоном Україна завершить у вересні, зараз у наших підземних сховищах знаходиться 14,4 млрд куб. м блакитного палива. Минулого року в українських ПСГ у вересні було 15,1 млрд куб. м, а закінчили опалювальний сезон у квітні із 7,5 млрд. Найбільше газу Україна закачала у вересні 2015-го – 17,1 млрд куб. м.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, Німеччина висунула Україні умову щодо транзиту газу.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал