Екс-командувач ВМС України: Росія реалізовує стратегію хаосу в Азовському морі

Читать на русском
Кремль будет использовать акции протестов среди металлургов и портовиков, чтобы убрать Украину из морских государств.

Геополітичне зазіхання Росії на Україну стосується і відсторонення нас від моря, аби перетворити Україну з морської держави в континентальну.

Про це заявив віце-адмірал Сергій Гайдук, командувач Військово-Морських сил України у 2014-2016 роках в ефірі «Еспресо.TV», пише «Слово і Діло».

Чи здатна Україна захистити Азовське море?Георгій Тука заявив про те, що Україна розглядає силовий сценарій вирішення ситуації в Азовському морі. Оцінили ситуацію експерти.

«Проект «Новоросія» знаходиться в Росії на порядку денному, а дії, які проводяться на приморському фланзі у Чорному і Азовському морях, є кроками Росії, що стосуються реалізації цього проекту», - наголосив він.

За словами колишнього командувача ВМС України, Росія реалізовує стратегію хаосу в Азовському морі і все прораховує крок за кроком.

Зокрема, економічний тиск на Маріупольський і Бердянський морські порти має не тільки суто економічний вплив.

«Ми повинні розуміти, що у цих портах працює до 5 тис. портовиків, які у разі втрати роботи можуть проводити акції соціального характеру, тобто можуть бути соціальні коливання серед населення і тут прорахунок іде в тому напрямку. Уявіть собі, на сході від Маріуполя знаходиться «нульовка», де перебуває наше приморське угруповання, яке щоденно має бойові зіткнення з противником, а на захід від Маріуполя і в самому Маріуполі йдуть бунти населення, бо вони втрачають роботу, втрачають можливість утримувати свої сім’ї та таке інше. Я думаю, ці питання прораховуються і на це робить ставку Росія», - пояснив віце-адмірал Гайдук.

Водночас він зазначив, що Кремль буде використовувати акції протестів серед металургів, бо основні види карго, які перевалюються через морські порти, є продуктом металургійної галузі. За словами колишнього командувача ВМС України, подібні акції будуть використані для реалізації «найгіршого сценарію - прорубання коридору, який йде вздовж Азовського моря».

Як відомо, з цієї весни Росія регулярно почала затримувати в Азовському морі іноземні судна, які йшли в українські порти.

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки українських кораблів затримала РФ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал