Порошенко вніс як невідкладний законопроект про утворення ВАСУ

Читать на русском
Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про утворення Вищого антикорупційного суду.

Президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про утворення Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомляє прес-служба глави держави, пише «Слово і Діло».

Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд: як голосували нардепиЗакон про Антикорупційний суд був ухвалений у парламенті 315 голосами. Хто і як голосував – на нашій інфографіці.

Зазначається, що цей проект закону має на меті виконати вимоги Конституції, закону про Вищий антикорупційний суд та закону про судоустрій і статус суддів для започаткування діяльності Вищого антикорупційного суду. Доповідатиме законопроект на засіданні парламенту заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов.

Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон№7440 про Вищий антикорупційний суд України. «За» проголосували 315 народних депутатів. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

Проте для самого створення суду потрібен ще один закон, заявляють окремі депутати та директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Які саме кримінальні справи розглядатиме Антикорупційний суд?7 червня Верховна Рада 315 голосами підтримала створення Вищого антикорупційного суду. 14 червня закон набув чинності. Якими провадженнями займатиметься новий судовий орган?

Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International закликала змінити положення закону про Антикорупційний суд, яке дозволить затягувати судові процеси проти корупціонерів. Ідеться про правку, яка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.

Раніше в ЦПК повідомили, що цієї правки не було в погоджувальній таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради.

Така норма з’явилася в оприлюдненому тексті закону. Ця правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті. Згодом у Раді зареєстрували проект щодо зміни скандальної правки в законі про ВАС.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: