Як голови ОДА дбають про культурний розвиток українців

Читать на русском

«Слово і Діло» продовжує стежити за виконанням обіцянок політиками. Сьогодні розбираємось, як голови обласних державних адміністрацій займаються різними культурними об'єктами в областях.

Вважається, що фінансування сфери культури зазвичай відбувається за залишковим принципом. А без грошей піднімати культурний рівень населення навряд чи вийде. Але бувають ситуації, коли й кошти є, а освоїти їх чомусь не встигають. Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко провалив обіцянку до кінця 2017 року завершити другу чергу робіт у Черкаському обласному театрі, знищеному пожежею. Потрібно було накрити будівлю дахом і почати обробку фасаду.

Усередині драмтеатру необхідно було реконструювати стіни, перегородки, сходи, а також облаштувати підлогу, двері, вікна, сходи, вікна, вітражі. В театрі потрібно було повністю відновити залу для глядачів, зробити підвісну сцену, вестибюль, фоє, кулуари, підвал, гримерку. Серед іншого, заплановане й придбання 70 вогнегасників. Для завершення ремонтних робіт планувалося витратити 50 мільйонів гривень.

Такий обсяг робіт будівельники не встигли завершити в зазначений Ткаченком термін. Перша черга реконструкції театру триває ще й цього року.

Зате чиновнику вдалося впоратися з оновленням експозиції музею Тараса Шевченка в Каневі, розташованого на території Шевченківського національного заповідника. Після повної інвентаризації фондів заповідника експозиція музею була оновлена.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна провалив обіцянку проводити капітальні та часткові ремонти в закладах культури краю, а саме про план відремонтувати 10 будинків культури в 2016 році.

«Наша мета – щоб у 26 об’єднаних територіальних громадах функціонували ЦНАПи, пожежні частини, поліцейські станції, фельдшерсько-акушерські пункти та сучасні будинки культури. Адже суть реформи в тому, щоб люди отримували якісні послуги на місцях. Саме тому ми плануємо проводити капітальний та частковий ремонти в закладах культури краю. Крім коштів Державного фонду регіонального розвитку, будемо залучати фінанси місцевих бюджетів та спонсорів», – заявив Степан Барна, проте в 2016 році встигли реконструювати 6 будинків культури, районну бібліотеку та клуб.

Барна має намір відремонтувати 10 будинків культуриСказано 6 червня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

При цьому Барна збільшив фінансування сфери культури та реалізував пілотний проект «Бібліотечна країна», скоротивши кількість бібліотек, об'єднавши їх на базі шкіл. Кошти, що звільнилися від утримання бібліотек, вирішили вкласти в ті, які функціонують. У березні створений під проект благодійний фонд «Бібліотечна країна» представив дослідження про стан бібліотечних мереж в об'єднаних територіальних громадах Тернопільській області.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій провів другий міжнародний фестиваль під відкритим небом Operafest Tulchyn у 2018 році й виділив один мільйон гривень з обласного бюджету на реконструкцію музею імені Миколи Леонтовича.

У січні 2017 року в Дніпрі була відкрита внутрішня експозиція першого в Україні Музею АТО. Його обіцяв відкрити голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. У музеї розміщена докладна інформація про батальйони та бригади, що базуються в Дніпропетровській області, карта їхніх бойових маршрутів у зоні АТО. До експозиції увійшли особисті речі бійців, листи, прострелені українські прапори, військові трофеї, гільзи, уламки.

Резніченко обіцяє створити Музей героїв АТОСказано 26 січня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль пообіцяв, що в 2018 році буде проведений капітальний ремонт обласного театру драми та комедії в Хусті. Передбачається модернізація залу, оркестрової ями, добудова адмінбудівель. Гроші на ремонт Москаль планує отримати з Держфонду регіонального розвитку та місцевого бюджету.

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич у Бердичівському районі відкрив відреставрований театр. Будівлю реставрували за кошти ДФРР, субвенції, місцевого та обласного бюджетів. Театр розрахований на 420 місць, у тому числі 8 місць для людей з інвалідністю. Також Гундич збирається знайти кошти на реставрацію будинку культури в Малині.

Очільник Одеської області Степанов пообіцяв відкрити більш ніж 10 освітньо-культурних медіапросторів у 2018 році.

Детальніше – на інфографіці.

Раніше ми писали, як голови ОДА ремонтують школи.

Що зробили голови ОДА для розвитку області та як виконували обіцянки в 2017 році – на інфографіці.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...