Бізнесмени, чиновники й силовики: де раніше працювали голови ОДА

Читать на русском

Після того, як з'ясувалося, що новий голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко свого часу був заступником міністра внутрішніх справ і все життя працював правоохоронних органах, деякі ЗМІ припустили, що перед виборами Порошенко вирішив «розставити на місцях» в регіонах надійних, давно перевірених силовиків . І тоді нам стало цікаво, а хто насправді керує областями – професійні управлінці чи силовики, і ми подивилися, в яких сферах працювали нинішні голови ОДА до свого призначення на посади.

Найбільше серед теперішніх керівників областями бізнесменів. Вірніше, керівників підприємствами. З 24 глав ОДА – 8 раніше були бізнесменами або керівниками підприємств. Наприклад, голова Полтавської ОДА Валерій Головко чотири роки був директором ЦУМу.А голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко займався підприємництвом з 2000 року і сім років очолював ТОВ «Сталь-М». Якщо ж подивитися хто з голів обладміністрацій поєднував досвід бізнесмена і керівника місцевого самоврядування, то вийде абсолютна більшість – 15 глав ОДА.

Квітневі тези: які обіцянки мають виконати політики та чиновники в квітніПерерахунок виплат військовим пенсіонерам, перевірки використання бюджетних коштів за призначенням та оновлений до невпізнання Парк партизанської слави в столиці. Ми відстежили обіцянки, які мають бути виконані цього місяця.

Резюме професійного чиновника у Валерія Коровія. Він почав свою кар'єру 18 років тому у Вінницькій ОДА начальником головного управління економіки та поступово пройшов всі адміністративні сходинки, а зараз став кандидатом економічних наук і очолив область. Схожий службовий список, але в різних місцях держслужби, у Ігоря Гундича (Житомирська ОДА), Олега Синютки (Львівска ОДА) і Сергія Кузьменка (Кіровоградська ОДА). Решта держслужбовці в різний час були або підприємцями або силовиками.

Павло Жебрівський, перш ніж очолити Донецьку область, побував в бізнесі, став нардепом трьох скликань, очолював Житомирську область і навіть трохи менше ніж півроку працював в Генпрокуратурі начальником управління з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

Костянтин Бриль до того, як приїхати в Запорізьку область як глава ОДА, працював у податковій службі, на митниці і в СБУ.

Детальніше – на інфографіці.

«Слово і Діло» також писало про те, яку освіту отримали нардепи VIII скликання.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал