Лавров звинуватив Британію у викраденні Скрипалів

Читать на русском
Велика Британія не надає російським дипломатам можливості зустрітися з російськими громадянами, що дає підставу говорити про їх викрадення.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що відмова Великої Британії надати російським дипломатам консульський доступ до постраждалих в інциденті в Солсбері Сергія та Юлії Скрипалів може розглядатися як викрадення.

Як пише «Слово і Діло», таку заяву Лавров зробив у інтерв'ю італійському журналу Panorana.

Отруєння Скрипаля: в Солсбері проведуть дезінфекціюНервово-паралітичну речовину Новачок, якою отруїли екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочку, було доставлено в Солсбері в рідкому стані.

«Відмова влади Великої Британії в консульському доступі дає підстави розглядати це як їх викрадення або навмисну ​​ізоляцію. Це абсолютно неприйнятно», – сказав Лавров.

У МЗС РФ вважають, що Лондон підміняє професійну роботу експертів у рамках відповідних міжнародних механізмів порожніми заявами та «мегафонною» дипломатією. Лавров вважає, що Британія знехтувала не лише нормами міжнародного права, а й елементарної етики, а також здоровим глуздом.

«Не надаючи доказів і навіть не чекаючи завершення британського розслідування по лінії Скотланд-Ярду, з'ясування конкретної картини, уряд Великої Британії звинуватив Росію, розгорнув масштабну антиросійську політичну та інформаційну кампанію», – додав Лавров.

«З моменту події британська сторона, підкреслю, в порушення своїх міжнародних зобов'язань, відмовляється інформувати нас про надану допомогу постраждалим, під час розслідування, не надає нам консульський доступ, який є необхідним, коли йдеться про російських громадян», – сказав голова МЗС РФ.

Нагадаємо, британська розвідка заявила, що нервово-паралітична речовина «Новачок», якою отруїли Скрипаля та його дочку, була виготовленоа на російській військовій дослідницькій базі в Саратовській області.

Росія заперечує причетність до отруєння родини Скрипалів і стверджує, що «Новачок» на її території ніколи не виготовляли.

Сергія та Юлію Скрипалів отруїли 4 березня. Після отруєння постраждалих ушпиталили у вкрай важкому стані.

Після місяця лікування стан батька та доньки, за словами лікарів, значно покращився.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: