Директор НАБУ прокоментував дані щодо прослуховування від СБУ

Читать на русском
Національне антикорупційне бюро обережно підходить до використовування засобів прослуховування Служби безпеки під час своїх спецоперацій, щоб уникнути зливу інформації.

Національне антикорупційне бюро обережно підходить до використовування засобів прослуховування Служби безпеки під час своїх спецоперацій, щоб уникнути зливу інформації.

Як пише «Слово і Діло», про це розповів «Укрінформу» директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Артем СитникДиректор Національного антикорупційного бюро України

«Скажу відверто, ми дуже обережно підходимо до використання прослуховування СБУ. Ми бачимо: на прослушку не поставиш – шанс в операції є, а поставиш – шансу немає. Підрозділ «К» СБУ бачить усі наші заявки на прослуховування. І вони використовують цю обізнаність, щоб зашкодити нам у роботі», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи оговталося НАБУ після викриття СБУ в грудні минулого року частини агентурної мережі Бюро, Ситник сказав: «Це був неприємний удар з боку підрозділу «К» СБУ. Я був би нещирим, коли б сказав, що це пройшло безслідно для НАБУ. Але якщо відверто, ми постійно чекаємо удару й намагаємося себе загартовувати. Останні два роки на НАБУ здійснилася ціла хвиля атак. І ми розуміємо, що в найближчому майбутньому це наша реальність».

Директор НАБУ вважає, що ризику зливу інформації можна уникнути в разі ухвалення Верховною Радою законопроекту, який надасть Бюро право на автономне прослуховування.

«Цей законопроект схвалений комітетом із питань запобігання і протидії корупції й уже півтора року лежить у парламенті. Депутати бояться його ухвалювати. Якщо в частині Антикорупційного суду ще можна бути обережним оптимістом, то в частині прослуховування це нереально. Тому ми змушені працювати з урахуванням можливого зливу інформації», – зазначив він.

Чим володіє чиновница ДМС Діна Пімахова: стали відомі суперечливі даніПерша заступниця голови Державної міграційної служби Діна Пімахова, що опинилася в центрі скандалу з хабарем і затриманням детектива НАБУ, вказує суперечливі відомості про своє майно.

Як повідомлялося, в грудні 2017 року директор НАБУ звинуватив СБУ та ГПУ у втручанні в спецоперацію Бюро з викриття корупції в Державній міграційній службі. Ситник заявив, що через обшуки в конспіративних приміщеннях НАБУ були зірвані всі спецоперації, які здійснювалися підрозділом офіцерів під прикриттям.

У заяві відомства йшлося про те, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один «з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби України».

Водночас у ДМС заявили про затримання «агента» НАБУ під час спроби передачі хабара першій заступниці голови ДМС Діні Пімаховій. Сама чиновниця ДМС заперечує вимагання хабара в агента НАБУ.

Згодом Пімахова написала заяву про звільнення.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: