Транзитне питання. «Нафтогаз» може подати до суду на «Газпром»

Читать на русском
Нафтогаз може звернутися до суду, щоб компенсувати збитки, пов'язані з тим, що Газпром не виконає своїх обов'язків щодо транзиту газу до кінця 2019 року.

«Нафтогаз» може звернутися до суду, щоб компенсувати збитки, пов'язані з тим, що «Газпром» не виконає своїх обов'язків щодо транзиту газу до кінця 2019 року.

Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає «Слово і Діло».

«Щодо положень транзитного контракту, який діє до 2019 року, то кожна зі сторін має виконати свої зобов'язання. І тут не може бути жодних заперечень, які зараз висуває «Газпром», говорячи, що вони не хочуть виконувати транзитний договір, тому що їм не подобається рішення Стокгольмського арбітражу. Хочу нагадати «Газпрому», що положення контракту про саме такий спосіб вирішення судових спорів були підписані російською компанією, коли укладався цей контракт. Тому очевидно, що потрібно дочекатися завершення переговорів між двома компаніями, але в разі, якщо якась зі сторін буде ухилятися від виконання своїх зобов'язань, «Нафтогазу» має всі можливості звернутися до суду, щоб компенсувати збитки», – зазначив Петренко.

Також міністр додав, що юридичні заходи, які вживаються «Нафтогазом» щодо виконання «Газпромом» рішення Стокгольмського арбітражу, абсолютно правильні, вони спрямовані на фактичне виконання цього рішення, яке є обов'язковим для виконання на підставі Нью-Йоркської конвенції, визнаної абсолютною більшістю країн світу.

Раніше ЗМІ писали, що «Газпром» і «Нафтогаз» домовляються про транзит газу.

Нагадаємо, напередодні глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що його компанія «ніколи не ставила питання про відмову від українського транзиту».

Також учора канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що в проекті газопроводу «Північний потік-2» є політична складова, а також про те, що транзит газу через територію України необхідно зберегти.

У лютому Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» виплатити «Нафтогазу» $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: