Нацрада позапланово перевірить низку телеканалів

Читать на русском
Телеканали Інтер та Воля Cine+MIX транслювали фільми за участю артистів, внесених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалів Інтер та Воля Cine+MIX (ТОВ Віа Медіа) за трансляцію передач за участю осіб зі списку санкцій.

Про це повідомляється на сайті регулятора у четвер, 5 квітня, пише «Слово і Діло».

У Нацраді підрахували обсяги україномовного контенту на телеканалахОбсяги трансляції україномовного контенту (і прирівняного до такого) на телеканалах за рік дії мовних квот у середньому склали 98%, що на 23% перевищує встановлені квоти.

У Нацраді уточнили, що в ефірі телеканалу Інтер демонструвалися фільми «Свій серед чужих, чужий серед своїх» - режисер Микита Михалков (23 і 24 лютого), «Офіцери» - за участю Василя Ланового (24 лютого), «Афоня» - за участю Валентина Тализіна (3 і 4 березня), «Гараж» - за участю Валентина Гафта (3 і 5 березня), «Любов і голуби» - за участю Олександра Михайлова, режисер Володимир Меньшов (8 і 9 березня), «Москва сльозам не вірить «- за участю Олега Табакова, режисер Володимир Меньшов (8 і 10 березня), «Мері Поппінс, до побачення»- за участю Олега Табакова (17 і 18 березня) і «Д'Артаньян і три мушкетери» - за участю Михайла Боярського, Олега Табакова, Бориса Клюєва і Аліси Фрейндліх (17 і 19 березня)».

При цьому в ефірі телеканалу Воля Cine+MIX транслювалися фільми за участю Олександра Панкратова: «За прекрасних дам!» (7, 8, 23 і 24 березня), «Я сама» (12 березня) і «Дитина до листопада» (20 і 21 березня), а також фільм «Чехарда» - за участю Аліси Фрейндліх (22 березня).

У Нацраді наголошують, що демонстрація зазначених фільмів є порушенням телеканалами закону Про телебачення і радіомовлення в частині заборони на трансляцію контенту за участю осіб, внесених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

У відомстві пообіцяли прийняти відповідні рішення за підсумками перевірок.

Раніше Нацрада пригрозила Інтеру санкціями за порушення вимог за мовними квотами. Телеканалу було дано місяць на виправлення ситуації.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал