Нацрада розповіла про порушення мовних квот на радіо

Читать на русском
Протягом року дії мовних квот на радіостанціях України було зафіксовано 17 порушень, у всіх випадках були призначені штрафи.

Протягом року дії мовних квот на радіостанціях України було зафіксовано 17 порушень, у всіх випадках були призначені штрафи.

Про це на прес-конференції повідомив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Юрій Артеменко, передає «Слово і Діло».

У парламенті пропонують іноді вважати російську мову українськоюВерховна Рада України може дозволити з метою пропаганди транслювати на окуповані території теле- та радіопередачі російською мовою, причому така трансляція буде входити в 60% квоту, що здійснюється українською мовою.

«Протягом року було зафіксовано 17 порушень мовних квот. За одне з перших порушень був призначений штраф у розмірі 200 тисяч гривень, радіокомпанія штраф сплатила. Про штраф може заявити будь-хто ... кожна третя пісня в ефірі має бути українською мовою. Також слід зазначити, що жодна з цих радіостанцій не звернулася до суду, тому що розуміють, що рішення правильне», – повідомив Артеменко.   Так, найбільший штраф був виписаний радіо «Ера FM» – понад 300 тис. грн.

Нагадаємо, з 8 листопада в Україні почали діяти нові квоти україномовних пісень і передач на радіо.

Частка україномовних пісень на радіо має становити 30%, а не 25%. Ідеться про відсоток від загального обсягу пісень протягом доби, а також від включених в ефірі із 7:00 до 14:00 і в проміжку часу 15:00-22:00.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: