Стало відомо, які банкноти найчастіше підробляють в Україні

Читать на русском

Найчастіше в Україні підробляють 500 гривень. Підроблені банкноти виготовлялися з використанням копіювальної або комп'ютерної техніки.

За підсумками 2017 року найпопулярнішою банкнотою для підробки шахраями стала купюра в 500 грн.

Про це свідчать дані Національного банку України, передає «Слово і Діло».

«Результати 2017 року свідчать про збільшення фактів виявлення підроблених банкнот номіналом 500 гривень. Переважно це банкноти старого зразка 2006 року. Їх кількість становить 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти», — повідомили в Нацбанку.

Зазначається, що з обігу також вилучалися підроблені банкноти таких номіналів:

200 грн (7%); 100 грн (17%); 50 грн (13%).

«Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн та 20 грн становлять 2%», — додали в НБУ.

Регулятор також повідомив, що здебільшого (81%) підроблені банкноти гривні виготовлялися з використанням копіювальної або комп’ютерної техніки, зокрема струменевих та лазерних принтерів. Решта підробок (19%) виготовлена поліграфічним способом.

Найчастіше виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, супермаркетів, метрополітену тощо. У 2017 році також були випадки потрапляння підробок до кас банків через програмно-технічні комплекси самообслуговування та банкомати з функцією приймання готівки.

Нагадаємо, в Україні прискорилася інфляція.

Також стало відомо, чи зміниться щось в НБУ під керівництвом Смолія та що буде з курсом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал