Рада ухвалила закон про примусове стягнення аліментів

Читать на русском
Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроект, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект №7277, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

На думку авторів законопроектів, недосконалість чинного законодавства дозволяє недобросовісним батькам або іншим членам сім’ї ухилятися від виконання свого обов’язку щодо утримання.

Станом на 1 вересня 2017 року в органах Державної виконавчої служби є 539 тисяч документів про стягнення аліментів. Законопроект передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який заборгував аліменти більш ніж за 6 місяців.

Це тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на 6 місяців), вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Не можна тимчасово заборонити боржнику водити в разі, якщо він водінням заробляє на життя, використовує транспорт через інвалідність, утримує особу з І, ІІ групою інвалідності або дитину з інвалідністю.

Якщо боржник не платить аліменти більш ніж за 6 місяців, виконавець також може тимчасово обмежити його у праві виїзду за кордон до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Законопроект також впроваджує новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час. Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування. Соціальні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) терміном від 120 до 240 годин і відбуваються не більш ніж 8 годин, а неповнолітніми 2 години на день. У разі ухилення від соціальних робіт постановою суду невідбутий термін соціальних робіт може бути замінений на адміністративний арешт. Одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невідбутих соцробіт, але не може перевищувати 15 діб. Соціальні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами І, ІІ групи, вагітним жінкам, жінкам, старшим за 55 років, та чоловікам, старшим за 60 років.

Які зміни Рада готує до закону про ухилення від виплати аліментів?Наші аналітики розібралися, які зміни Рада готує до закону про ухилення від сплати аліментів.

Якщо боржник не сплачує аліменти більш ніж 6 місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більш ніж один місяць самостійно вирішує той із батьків, з яким рішенням суду визначене місце проживання дитини.

Як відомо, в Україні за 11 місяців поточного року виплачено аліментів на суму 2,1 мільярда гривень.

Нагадаємо, в четвер, 7 грудня, Верховна Рада планує розглянути проект держбюджету на 2018 рік у другому читанні.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...