Конфлікт на Донбасі: як змінилася географія ВІЛ

Читать на русском
Збройний конфлікт на Донбасі сприяв поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини. В Україі приблизно 220 тисяч інфікованих.

Збройний конфлікт на Донбасі сприяв поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини.

Як інформує «Слово і Діло», до такого висновку дійшли автори дослідження, опублікованого 15 січня в американському виданні PNAS, пише Радіо Свобода.

Поширення ВІЛ-інфекції в УкраїніСтаном на кінець вересня 2016 року в Україні було зареєстровано понад 292 тис. ВІЛ-інфікованих осіб, найчастіше – в Одеській, Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Дослідники вказують, що ВІЛ-інфекція в Україні стала «тихою епідемією», оскільки половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей зі щойно підтвердженим діагнозом перебувають уже на пізніх стадіях захворювання.

Науковці виявили співвідношення між переміщенням внаслідок бойових дій приблизно 1,7 мільйона людей та поширенням ВІЛ-інфекції.

«Війна змінила багато речей в Україні, і епідемія ВІЛ є однією з них. Коли ми проводили наш аналіз, ми змогли показати, що внаслідок війни поширення вірусу зі сходу на решту території країни було посилено», – сказала провідний автор Тетяна Васильєва, яка працює у відділі зоології Оксфордського університету.

Україна посідає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ у Європі, маючи приблизно 220 тисяч інфікованих у країні з населенням близько 45 мільйонів людей.

Для підготовки дослідження міжнародна команда науковців, очолювана фахівцями Оксфордського університету та громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні у 2012 – 2015 роках.

Нагадаємо, стало відомо чи будуть закривати школи через спалах кору в Україні.

Відзначимо також, що цирк, в якому діти підхопили кір, продовжує працювати.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: