В Україні дорожчає автогаз

Читать на русском
В Україні знову зростають ціни на газ для авто. Середня ціна зрідженого газу в Україні 14 грудня складає 12,71 гривень за літр.

З 13 по 14 грудня деякі мережі АЗС підвищили ціни автогазу на 1-17 коп./л.

Про це повідомляє enkorr з посиланням на «Консалтингову групу А-95», пише «Слово і Діло».

Зокрема, мережа SOCAR підвищила ціну автогазу на 17 коп./л – до 13,38 грн/л, а мережі UPG і ZOG – на 10 коп/л, до 12,43 грн/л і 12,59 грн/л, відповідно.

У той же час, автогаз в мережах Shell, «БРСМ-Нафта», «Овіс», «Укрнафта» подорожчав на 1-9 коп./л.

В «А-95» наголосили, що середня ціна зрідженого газу в Україні 14 грудня становить 12,71 грн/л (+2 коп./л). Нагадаємо, імпортні поставки зрідженого вуглеводневого газу в листопаді 2017 року знизилися порівняно з жовтнем 2017 року на 15% і становили 92,7 тис. т. Трейдери відзначають, що падіння імпортних поставок не повинно дестабілізувати український ринок. У той же час оператори звертають увагу на гостру проблему з затримками вантажів на сортувальних станціях.

У Міненерго повідомили, якими будуть ціни на автогазРоздрібні ціни на автогаз можуть знизитися після пікового періоду їх зростання та подальшого зниження оптової вартості цього виду палива до 12,2 гривні за літр.

Нагадаємо, в останні два тижні серпня в Україні відзначалося рекордне зростання цін на автогаз в мережах АЗС. Станом на 28 серпня, ціни досягли значень 16,49-16,99 грн за літр.

За даними UPECO, причинами зростання цін стали високий рівень споживання газу, дефіцит його поставок (через обмеження з боку РФ), а також нестача потужностей на ринку для зберігання цього виду моторного палива. 30 серпня президент Петро Порошенко заявив, що ціни на автогаз повинні піти на істотне зниження в другій половині вересня. На наступний день, 31 серпня, було зафіксовано перше зниження роздрібних цін на автогаз до 14,95-16,79 грн за літр.

З початку вересня цього року роздрібні ціни на автогаз знизилися в середньому на 15% - до 12,45-14 грн за літр через значне збільшення обсягу поставок цього виду палива з Казахстану на тлі обмеження імпорту з Росії


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...