Вчасно прибути на виклик: де знайти кошти для екстреної медицини

Читать на русском
У проекті бюджету на 2018 рік відсутні кошти на розвиток екстреної медичної допомоги. Для роботи медикам потрібно 5 мільярдів гривень.

У проекті державного бюджету на 2018 рік відсутні кошти на розвиток екстреної медичної допомоги.

Про це «Слову і Ділу» розповіла народний депутат, член парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко («Самопоміч»)

«Другий рік поспіль програма з розвитку екстреної медицини в нас фінансується в обсязі нуль гривень, нуль копійок. При тому, що, як я вважаю, цей напрямок є пріоритетом для зменшення рівня смертності в нашій державі», – зазначила Сисоєнко.

За словами народного депутата, йдеться в першу чергу про закупівлю автомобілів швидкої допомоги, а також створення єдиної диспетчерської служби екстреної медицини.

Погоджувальна рада: як голосуватимуть фракції та групи за бюджет-2018Основною темою Погоджувальної ради ВР став держбюджет-2018: наші аналітики розібралися, які позиції щодо голосування зайняли політсили.

«Потрібно створити умови для розвитку екстреної медицини. За офіційними даними МОЗ, парк автомобілів швидкої допомоги в нас зношений на 60-70%. Машин просто немає або ж вони такі старі, що не можуть доїхати до пацієнта. Люди вмирають просто тому, що швидка не може вчасно прибути на виклик. Другий важливий напрямок – це створення єдиної диспетчерської, яка координувала б виклики, направляла до пацієнтів найближчі вільні бригади», – сказала Сисоєнко.

Як відзначила народний депутат, у запропонованій нею поправці на розвиток екстреної медицини в 2018 році пропонується виділити 5 мільярдів гривень.

«Ця цифра виписана на основі тих потреб, які сформувало Міністерство охорони здоров'я», – уточнила Сисоєнко.

Нагадаємо, в проекті держбюджету на 2018 рік видатки, виділені Міністерству охорони здоров'я, склали 31,5 млрд грн, а загальнодержавні витрати на систему охорони здоров'я – 54,4 млрд грн. У 2017 році ця сума становила, відповідно, 14,5 млрд грн і 47,47 млрд грн.

Верховна Рада має приступити до розгляду проекту держбюджету 16 листопада.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...