Порошенко: політики дурять українців, безкоштовна медицина – міф

Читать на русском

Безкоштовна медицина – один з найбільших міфів сучасності, яким українські політики з року в рік дурять людей.

Про це на засіданні Національної ради реформ заявив Президент України Петро Порошенко, інформує «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу Глави держави.

Президент зауважив, що в безкоштовну медицину вірять доти, доки не захворіють і не з’явиться потреба звертатися до лікарів. «Правда полягає в тому, що за медичні послуги хтось має платити, і держава сама з цим не впорається», – заявив Порошенко, додавши, що одним бюджетом всіх не полікуєш.

Глава держави наголосив, що стратегія реформування галузі має бути націлена на те, щоб у центрі уваги було не ліжко-місце, а пацієнт. «Кінцевим індикатором реформи має стати те, що визначено в програмі «Стратегія реформ–2020», – середня тривалість життя. «Збільшується тривалість життя – медицина працює добре. Зменшується тривалість життя, і які би солодкі пісні нам не співали, – медицина працює неефективно», – підкреслив Президент.

Говорячи про ціни на ліки, Президент зауважив, що «цінники в аптеках нагадують цінники в ювелірних магазинах». «Кроки, які були нами запропоновані, щоб зробити закупівлю ліків більш прозорою, реєстрацію набагато спрощеною, зняли левову частину бюрократично-корупційних складових, які до 40-50% підвищували абсолютно необґрунтовано ціни на ліки», – заявив Порошенко.

Крім того, Президент підтримав пропозицію свого радника Ольги Богомолець та доручив міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі відкрити та зробити публічними реєстри референтних цін на ліки.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...