Кожен третій українець страждає від психічних розладів

Читать на русском
Згідно зі статистикою, в Україні 1,2 мільйона жителів (понад 3 відсотки населення) страждають від психічних розладів і цей показник із кожним роком зростає.

Згідно зі статистикою, в Україні 1,2 мільйона жителів (понад 3% населення) страждають від психічних розладів і цей показник із кожним роком зростає.

Уже котрий рік поспіль Україна посідає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щорічно стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різних нервових розладів страждає кожен третій українець. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, передає «Слово і Діло».

Про роботу кризових психологів: із припиненням вогню війна не закінчитьсяВолонтер Леся Литвинова розповідає про потужні поштовхи розвитку деяких галузей через конфлікт на сході України.

У 2017 році відзначається 25-річний ювілей Всесвітнього дня психічного здоров'я, який був заснований Всесвітньою федерацією психічного здоров'я в 1992 році. Метою цього заходу є підвищення обізнаності населення в галузі охорони психічного здоров'я.

«Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок у життя суспільства. Адже фізичне здоров'я неможливе без психічного здоров'я», – відзначають у прес-службі.

Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічний розлад, – це працездатність. Інвалідизація від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань.

Так, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п'ятірки хвороб, які перебуватимуть на першому місці за кількістю людських трудовитрат, пов'язаних із цими захворюваннями. Психічні розлади в цьому плані випередять навіть серцево-судинні захворювання, які сьогодні традиційно утримують пальму першості в структурі захворюваності населення земної кулі.

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я розповіли, скільки українців потребують психіатричної допомоги.

Відзначимо, 20 вересня психіатра Міноборони, який назвав АТОвців загрозою для суспільства, відсторонили від посади.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...