З 1 березня вступили в дію нові акцизи на алкогольні напої

Читать на русском
Подорожчати горілка на полиці магазину має не відразу, а протягом найближчого тижня, оскільки в мережах роздрібної торгівлі є запаси продукту.
Ціна горілки зросла з 1 березня

Мінімальна роздрібна ціна пляшки горілки зросла до 70 грн за півлітрову пляшку, через підвищення з 1 березня акцизного збору.

Про заявив генеральний директор асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «ЛІГАБізнесІнформ».

«Якщо раніше у вартості пляшки горілки акциз становив 14 грн, то з 1 березня ця сума складе 21 грн. При цьому з відпускної ціни пляшки стягується 20% ПДВ», – пояснив Остапюк.

Однак підвищення акцизу з 1 березня не означає, що того ж дня ціна на горілку в торгових точках підвищиться. «Між постачальниками та мережами є певні домовленості за обсягами поставок, у кожній мережі є запаси продукту, тому подорожчати горілка на полиці має протягом найближчого тижня», – зазначив Остапюк.

В асоціації підкреслюють, що підвищення цін дозволить захистити галузь від розвитку тіньового ринку.

Павло ПетренкоМіністр юстиції України
Петренко заявив, що найближчим часом буде запущено проект щодо будівництва нового СІЗО за КиєвомСказано 15 листопада 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Нагадаємо, що до 1 березня мінімальна ціна пляшки горілки становить близько 55 грн. При цьому рівень тінізації ринку досягає 40%.

Відзначимо, що в грудні 2015 року Верховна Рада підвищила ставки акцизного збору на спирт і міцні алкогольні напої з 1 березня 2016 року. Так, акцизний збір на міцні спиртні напої підвищиться на 50% – до 105,8 грн/л 100% спирту. Зросте ще й акцизний збір на пиво, кріплене вино та ігристе вино вдвічі – до 2,48 грн/л, 7,16 грн/л і 10,4 грн/л відповідно.

Як раніше повідомляло «Слово і Діло», в 2015 році обсяг фінансових надходжень до Державного бюджету України від реалізації тютюнових виробів склав 22,2 млрд грн, що на 4 млрд грн більше, ніж у 2014 році.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...