Конфлікти в коаліції припиняться після ухвалення Бюджету — експерт

Володимир Цибулькополітолог

Президент буде утримувати коаліцію, тому що розуміє, що вибори були занадто дорогими.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Володимир Цибулько, аналізуючи заяву Президента України Петра Порошенка про те, що місцеві вибори продемонстрували, що кращого парламенту не буде обрано й потрібно навчитися працювати з нинішньою Радою.

«Насправді, це схоже на маскування під загальнополітичну риторику. Все впирається у формування Бюджету. Щойно цей процес буде завершено, все затихне й коаліція почне працювати. Корбана переведено під арешт. Це означає, що вже є компрміс. Тобто шантаж різних груп впливу фракцій коаліції – це лише боротьба за Бюджет», – аналізує політолог.

Петро ПорошенкоПрезидент України
Порошенко запевнив, що інші варіанти коаліції не будуть розглядатисяСказано 8 вересня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Президент, на його думку, зробив цю заяву, тому що всі розуміють, що вибори були занадто дорогими для всіх політичних гравців.

«Тому скільки б не вдавали, що ось, мовляв, іще пару зусиль й одна політсила зможе сформувати однопартійний уряд, цього не буде. Децентралізація багатьох переключить на боротьбу за прямі місцеві фінанси. Зараз іде шантаж, щоб відстояти інтереси в ході бюджетного процесу. При цьому є розуміння того, що ані ресурсів, ані більшості фракції немає», — вважає Володимир Цибулько.

Нагадаємо, що на початку вересня нинішнього року Президент України Петро Порошенко заявив, що інші варіанти коаліції, крім наявної, не розглядаються.

Переглянути всі обіцянки Глави держави можна тут.