Спостерігайте за вусатим. Колонка Леоніда Швеця
Останнім часом помітно змінилася риторика та дипломатична активність Олександра Лукашенка, зокрема і щодо путінської росії.
Зустріч Дональда Трампа та володимира путіна пройде 15 серпня на Алясці. Дату та місце підтвердив радник російського диктатора.
На території Харкова та області можуть скоротити тривалість комендантської години. Із відповідною ініціативою звернулися представники бізнесу.
У Донецькій області було ухвалено рішення про обов'язкову евакуацію сімей з дітьми з 19 населених пунктів Лиманської громади.
Кремль не хоче проводити зустріч путіна з Трампом у Римі, оскільки вважає, що Італія підтримує Київ.
Окупаційна армія росії у п'ятницю завдала близько 40 ударів по населених пунктах двох районів Дніпропетровської області.
Росія поширює вкид про узгоджений без України план завершення війни, повідомив керівник ЦПД.
Росія пропонує Китаю великі партії нафти Urals після того, як нафтопереробні заводи Індії призупинили закупівлі нафти з рф.
Офіційні особи США та росії працюють над угодою про статус окупованих українських територій, повідомляють ЗМІ.
Російські війська у п'ятницю, 8 серпня, атакували дроном Херсон. Під удар потрапив 13-річний хлопчик, який йшов вулицею.
Рада Європейського Союзу у п'ятницю, 8 серпня, ухвалила рішення про надання Україні 3,056 млрд євро в рамках інструменту Ukraine Facility.
Бійці підрозділу Примари ГУР у рамках операції на території Криму знищили одну з найцінніших РЛС ворога – 98Л6 Єнісей.
Заяви про територіальні поступки, на які нібито має погодитися Україна або затвердити спільні з росією, лунають з першого року вторгнення і до сьогодні. Однак не всі з них знаходили офіційне підтвердження. Детальніше – на інфографіці Слово і діло.
Влада Ізраїлю встановила 7 жовтня як дату, до якої військові мають взяти під свій контроль місто Газа.
Місце проведення зустрічі президента США з володимиром путіним ще не визначене, сторони розглядають чотири можливі локації.
Опитування показало, що кількість українських мігрантів у ЄС, які планують повернутися додому, за рік зросла на 9% і становить 64%.
Американська компанія OpenAI випустила нову модель ІІ GPT-5. Вона вже доступна для всіх користувачів ChatGPT та розробників.
У Києві спостерігається зростання кількості госпіталізацій через Covid-19. Усього протягом місяця кількість пацієнтів зросла більше ніж у чотири рази.
Уряд Камбоджі офіційно висунув президента Сполучених Штатів Дональда Трампа на Нобелівську премію миру 2026 року.
Президент Володимир Зеленський, коментуючи повідомлення про переговори з росією, відзначив критичну роль Європи у процесі досягнення миру.
Міністр оборони Денис Шигаль озвучив основні пріоритети роботи відомства до кінця 2025 року. Серед завдань – цифровий ТЦК та аудит домовленостей.
ЗМІ заявили, що президент США зустрінеться з путіним лише за умови, що той дасть свою згоду на проведення прямих переговорів із Зеленським.
Міжнародні резерви України в липні поточного року скоротилися на понад два мільярди доларів США (-4,5%) – до 43,3 млрд доларів.
Заміна копійки на шаг в Україні може відбутися і до кінця 2025 року, якщо Верховна рада підтримає ініціативу Нацбанку, заявив Андрій Пишний.
Транспортний безвіз продовжено до кінця 2027 року, що дозволяє автомобільні перевезення між Україною та Молдовою без спеціальних дозволів.
Заява польського порталу Onet про те, що путін отримав дуже вигідну пропозицію від Трампа, не відповідає дійсності.
НБУ у серпні 2025 року зробив прогноз у понад 57 млн тонн врожаю зерна на поточний рік. За яких умов можливий інший сценарій та якими були прогнози НБУ на попередні роки – на інфографіці Слово і діло.
НБУ не має наміру надавати криптовалютам статус платіжних засобів на території України. Це питання є червоною лінією для регулятора.
Після вчорашнього російського авіаудару по базі відпочинку в Запорізькому районі в лікарнях міста залишаються 13 постраждалих.
Армія рф цілеспрямовано обстрілює логістичні шляхи, які використовуються для евакуації мешканців мікрорайону Корабел у Херсоні.
Єврокомісія вважає передчасними розмови про можливу участь представників ЄС у переговорах між США, росією та Україною.