Висока ціна помилки: чим небезпечний конфлікт між Федоровим і Сирським
Чи задовольнить Володимир Зеленський вимоги протестувальників, які виступають за повернення Федорова та відставку Сирського.
Понтифік Лев XIV не зміг змінити особисті дані у своєму банку в США – працівниця служби підтримки не повірила, що телефонує Папа Римський, і завершила дзвінок.
Біля радянських меморіалів у Берліні заборонили символіку рфі СРСР, військові пісні та будь-які прояви підтримки війни.
У російській владі посилюється протистояння між адміністрацією президента та ФСБ на тлі війни проти України, економічних проблем і зростання внутрішнього невдоволення.
Рада Європейського Союзу затвердила рішення про запуск Спецтрибуналу за злочин агресії РФ проти України.
Російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського військовополоненого Романа Клюкіна до 22 років ув’язнення за звинуваченнями у шпигунстві та участі в «терористичній організації».
Політична криза в Румунії різко загострилася після вотуму недовіри уряду та розпаду коаліції, що керувала країною останні 10 місяців.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон може відновити або посилити бомбардування Ірану, якщо Тегеран не виконає раніше узгоджених умов.
Північна Корея оновила конституцію, прибравши згадки про возз’єднання Корейського півострова та закріпивши статус Південної Кореї як окремої держави.
Україна отримала назад кошти та цінності Ощадбанку, які були захоплені угорськими спецслужбами в березні цього року.
Ліхтенштейн приєднається до угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Кількість держав-учасниць зросла до 25.
США та Іран перебувають на фінальному етапі узгодження односторінкового меморандуму, який може зафіксувати припинення війни та запустити новий етап переговорів щодо ядерної програми Тегерана.
Норвегія оголосила новий внесок у підтримку України, спрямувавши 2,8 млрд крон через механізм PURL на закупівлю американського озброєння.
Росія активно використовує обманні схеми працевлаштування та посередників для вербування громадян африканських країн на війну проти України.
Президент США Дональд Трамп знову розкритикував Папу Римського Лева XIV, заявивши, що його позиція щодо війни між США та Іраном нібито «наражає на небезпеку багатьох католиків».
До кредитної програми ЄС для України обсягом 90 млрд євро долучаться Велика Британія та низка інших держав. Наразі триває фінальне узгодження міжнародно-правових документів щодо механізму фінансування.
Сполучені Штати підтвердили завершення етапу військової операції проти Ірану під назвою «Епічна лють» та заявили про зміну тактику своєї військової присутності в регіоні Близького Сходу.
Світові ціни на нафту продовжують знижуватися після заяв Дональда Трампа про можливий прогрес у переговорах з Іраном. Ринок реагує на очікування відновлення постачання з Близького Сходу.
Китайські компанії масово постачають двигуни, мікрочипи та інші компоненти для виробництва дронів-камікадзе Shahed до Ірану та росії, відкрито ігноруючи санкції США.
Світові запаси нафти стрімко скорочуються через війну на Близькому Сході. Ринок наближається до мінімуму за 8 років, а експерти попереджають про можливий стрибок цін і дефіцит пального вже найближчим часом.
Круїзне судно MV Hondius зі спалахом хантавірусу прийме Іспанія на Канарських островах. Виявлено 7 випадків інфекції, серед пасажирів є українці.
Дональд Трамп оголосив паузу в операції Project Freedom у Ормузькій протоці на тлі прогресу в переговорах із Іраном. Блокада при цьому залишається чинною.
Іран запровадив новий механізм контролю судноплавства через Ормузьку протоку. Судна повинні отримувати електронний дозвіл на транзит.
Оператори зв'язку попередили мешканців понад 40 регіонів рф про тимчасові обмеження мобільного інтернету через заходи до 9 травня.
Один із найбільших нафтопереробних заводів росії, Кіришський НПЗ у Ленінградській області, призупинив роботу після удару дронів.
5 травня парламент Румунії проголосував за відставку чинного уряду Іліє Боложана з Націонал-ліберальної партії. Звільнення уряду підтримало 233 депутати.
Єгипет дав дозвіл на розвантаження судна «ASOMATOS» із 26,9 тисячами тонн викраденої росією української пшениці. Інцидент стався попри звернення України щодо незаконності вантажу.
Велика Британія запровадила нові санкції проти 35 осіб та організацій, які були причетні до вербування мігрантів для війни росії проти України та виробництва безпілотників.
Служба безпеки України, СБС та ССО в ніч на 5 травня уразили один із найбільших нафтопереробних заводів рф – Киришинефтеоргсинтез, а також на нафтоперекачувальну станцію у Ленінградській області.
У китайському місті Ліюян стався потужний вибух на фабриці феєрверків. Загинули щонайменше 26 людей, ще 61 отримала поранення. Триває розслідування причин трагедії.
Москва фінансує понад 80 російських культурних центрів по всьому світу. Де вони працюють – дивіться на інфографіці.