Примус росії до миру: перші підсумки 40-денної операції
За 40 днів безперервних ударів російську федерацію не вдалося примусити до мирних переговорів.
Минулої доби, 10 грудня, ЗСУ ліквідували на фронті ще 1460 солдатів окупаційної армії росії та знищили нові одиниці техніки ворога.
У ніч на 11 грудня у Великому Новгороді в росії пролунали вибухи. Місцеві жителі повідомили про атаку дронами та пожежу на території хімічного заводу «Акрон».
Президент США Дональд Трамп заявив, що 82% українців підтримують підписання мирної угоди та закликав Володимира Зеленського «бути реалістом».
Головні новини середи, 10 грудня, – Зеленський підписав державний бюджет на 2026 рік, а в Чорному морі уразили танкер тіньового флоту росії.
Україна у середу, 10 грудня, передала адміністрації американського лідера Дональда Трампа відповідь на останній проєкт мирного плану США.
Президент Зеленський провів розмову з представниками Верховної Ради щодо можливості проведення виборів під час воєнного стану.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україні сьогодні вдалося посилити повітряну складову Сил оборони.
Армія рф у середу, 10 грудня, завдала серії ударів по Нікопольському району Дніпропетровської області. Внаслідок атак постраждали двоє людей.
Морські дрони Служби безпеки України в середу, 10 грудня, атакували нафтовий танкер Dashan зі складу тіньового флоту росії.
Прем'єр Британії, президент Франції та канцлер Німеччини 10 грудня провели телефонну розмову з американським лідером Дональдом Трампом.
Від початку року над Литвою зафіксували 623 повітряні кулі, які залетіли з Білорусі. Найчастіше у кулях переправляють контрабанду, але через потенційну небезпеку наявності таких об'єктів у повітрі Литві доводиться зупиняти авіасполучення. Докладніше – на інфографіці.
Виробничі потужності компанії Fire Point, яка створює далекобійні ракети Фламінго, двічі ставали ціллю російських ударів.
Австрійський суд остаточно заблокував запит США щодо екстрадиції колишнього українського олігарха Дмитра Фірташа.
У середу, 11 грудня, обмеження споживання електроенергії діятимуть у всіх регіонах України протягом всієї доби.
Президент Володимир Зеленський у середу, 10 грудня, підписав закон про державний бюджет України на 2026 рік.
Апеляційни суд міста Києва продовжив запобіжний захід колишньому меру Одеси Геннадію Труханову у справі про службову недбалість.
Окупаційні війська рф в середу, 10 грудня, завдали чергового удару по Херсону. Під обстрілом опинився медичний заклад.
Служба безпеки України затримала 16-річну школярку з Бердичева, яка виготовлялав саморобний вибуховий пристрій для теракту на території житлового мікрорайону Житомира.
Бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що на фігуранта справи про корупцію в енергетичній сфері Тимура Міндіча скоїли замах в Ізраїлі.
У НАТО немає жодного плану дій на випадок, якщо Сполучені Штати вирішать скоротити свою участь або навіть вийти з Альянсу.
Директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов може фігурувати на оприлюднених НАБУ аудіозаписах у справі про масштабну корупцію в енергетиці.
Поліція встановила, що загиблий Дмитро Каденюк упродовж тривалого часу мав депресивні розлади, що відображалось на його поведінці.
Суд в іспанській провінції Аліканте тимчасово закрив кримінальне провадження щодо вбивства російського пілота-дезертира Максима Кузьмінова.
В Офісі генпрокурора підтвердили, що статистичні дані про кримінальні правопорушення, пов’язані із СЗЧ військовими та дезертирством, були закриті невипадково.
У середу та четвер Єврокомісарка Марта Кос перебуває в Україні, зокрема для обговорення вступу країни до ЄС на неформальній зустрічі міністрів у Львові 11 грудня
Нацполіція розпочала службове розслідування за фактом смертельної ДТП у місті Прилуки, внаслідок якої загинула дитина.
Якими були очікувані та реальні доходи від митних платежів у 2019-2025 роках – на інфографіці Слово і діло.
Посли ЄС погодили санкції проти 9 осіб та компаній, 43 танкерів «тіньового флоту» росії, а також 12 осіб і 2 організацій, які дестабілізують ЄС.
НАБУ провело обшуки в центральному апараті ДПС та управліннях у чотирьох областях. Розслідування пов’язане з подіями 2024–2025 років та питаннями ризикових підприємств.
Посли ЄС підтримали план поступового припинення імпорту російського СПГ до 2026 року та трубопровідного газу до 2027-го.