Висока ціна помилки: чим небезпечний конфлікт між Федоровим і Сирським
Чи задовольнить Володимир Зеленський вимоги протестувальників, які виступають за повернення Федорова та відставку Сирського.
Президент Володимир Зеленський заявив, що для реальної безпеки та завершення війни потрібні достатня підтримка України і посилення політичного та економічного тиску на росію.
Російська пропаганда поширила черговий фейк про нібито удар Збройних сил України по Запорізькій АЕС – йдеться про нібито влучання на території транспортного цеху.
Росія продовжує розвивати власний аналог супутникового інтернету Starlink. На орбіті вже перебувають 16 супутників системи «Рассвет».
В Україні понад 200 тисяч дітей навчаються онлайн, зокрема через безпекову ситуацію у прифронтових регіонах. Водночас держава будує підземні школи, щоб повернути частину учнів до очного навчання.
Третій армійський корпус розпочав операцію з контролю логістичних маршрутів росіян на Луганщині та Східній Слобожанщині. Українські дрони уразили бронетехніку та склади боєприпасів окупантів.
Олександр Лукашенко відреагував на заяву командувача Сил безпілотних систем Роберта Мадяра про 500 цілей у Білорусі. Він назвав ці слова «пустими балачками» та заявив про нібито «одну серйозну ціль» біля Білорусі.
У Дніпрі внаслідок удару російського дрона повністю знищено відділення №1 «Нової пошти». Працівники не постраждали, компанія задіяла резервну логістику та пообіцяла компенсації клієнтам.
Російські війська знищили Церкву Різдва Пресвятої Богородиці у селі Закітне Донецької області. На храм скинули запалювальний боєприпас із безпілотника.
Нове опитування прогнозує впевнену перемогу партії Ніколи Пашиняна на парламентських виборах у Вірменії та посилення проєвропейського курсу країни.
Віцепрем’єрка з гуманітарних питань та міністерка культури Тетяна Бережна повідомила про зростання фінансування культури у 2026 році. За її словами, інвестиції в культуру є інвестиціями у стійкість і безпеку України.
ЄС розглядає тимчасове замороження механізму цінової стелі на російську нафту через зростання світових цін на енергоносії, спричинене війною на Близькому Сході.
Російські військові завдали ударів по Дніпру та Рівному. За даними влади, у Рівному влучання сталося по непрацюючому підприємству, а в Дніпрі горить склад логістичної компанії.
У Слов’янську Донецької області російський безпілотник пошкодив відділення «Нової пошти». Співробітники не постраждали.
ВАКС відправив під варту з можливістю внесення застави посадовця ДПСУ та власника компанії-виробника БПЛА, яких підозрюють у вимаганні 1 млн доларів за вплив на закупівлі дронів.
Сили оборони України уразили Саратовський нафтопереробний завод та низку об’єктів паливно-енергетичної й військової інфраструктури на території рф.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс активно використовує соцмережі для суперечок із критиками. За даними NYT, у Білому домі йому радили зробити паузу.
За останній тиждень російські війська застосували проти України понад 2300 ударних безпілотників, майже 1560 керованих авіабомб і 108 ракет різних типів, переважно по цивільній інфраструктурі.
На окупованій Луганщині росіяни створили структуру для нав’язування «традиційних цінностей». До її складу включили колаборантів, російських чиновників і військових.
Президент США Дональд Трамп повернув на доопрацювання узгоджений проєкт домовленостей з Іраном, вимагаючи посилити контроль за ядерною програмою та уточнити ключові положення угоди.
Жителі кількох штатів на північному сході США побачили в небі яскраву вогняну кулю, після чого почули потужний гуркіт.
Міністр освіти повідомив, що в Україні вже збудовано понад 100 підземних шкіл, ще понад 113 перебувають на різних етапах реалізації. Більшість нових закладів планують відкрити до 1 вересня.
Кілька артистів відмовилися виступати на заході до 250-річчя США через побоювання політичного підтексту. Трамп назвав їх «третьосортними» та запропонував замінити собою.
У Франції після перемоги «Парі Сен-Жермен» над «Арсеналом» у фіналі Ліги чемпіонів зафіксовано масштабні заворушення. По країні затримано понад 400 людей, також є поранені правоохоронці.
У Корюківському районі Чернігівської області російський безпілотник влучив по території підприємства. Внаслідок атаки загинув 58-річний чоловік.
У ніч на 31 травня російські війська застосували 229 ударних дронів різних типів по території України. Сили ППО знищили або подавили більшість повітряних цілей.
Падіння російського безпілотника на житловий будинок у Галаці стало безпрецедентним випадком для НАТО та викликало дискусії щодо посилення ППО на східному фланзі Альянсу.
МЗС України назвало звинувачення росії про нібито атаку на Запорізьку АЕС інформаційною операцією та наголосило, що реальним джерелом загрози є російська окупація станції.
На міжнародному форумі у Сінгапурі експерти заявили, що штучний інтелект може становити більшу загрозу для глобальної безпеки, ніж ядерна зброя.
У Демократичній Республіці Конго за два тижні після початку спалаху Еболи зафіксували понад 1000 підозрюваних випадків та 246 смертей. ВООЗ і «Лікарі без кордонів» попереджають про критичну ситуацію та ризик подальшого поширення вірусу.
У російському Саратові після атаки безпілотників сталася масштабна пожежа. За попередніми даними, під удар міг потрапити нафтопереробний завод.