США можуть направити в Україну додаткових військових радників

США розглядають можливість відправлення додаткових військових радників в Україну, основним завданням яких буде консультування українських військ, а також нагляд за американською зброєю, яку штати передають Україні.

Про це пише Politico.

На тлі ескалаційних дій Кремля проти України США не виключають відправлення додаткових військових радників до посольства в Києві, що, як говориться у матеріалі, є «останнім проявом американської підтримки України».

За словами речника Пентагону генерал-майора Патріка Райдера, радники не виконуватимуть бойових завдань, а радше надаватимуть консультації та підтримку українському уряду і військовим.

«Протягом цього конфлікту Міністерство оборони переглядало і коригувало нашу присутність в Україні відповідно до змін у ситуації з безпекою. Наразі ми розглядаємо можливість направлення кількох додаткових радників для посилення Офісу оборонного співробітництва (ODC) при посольстві», - сказав Райдер.

Також він зазначив, що «персонал підпадає під ті ж обмеження на поїздки, що і всі співробітники посольства».

Райдер відмовився обговорювати конкретну кількість персоналу з міркувань безпеки, проте двоє американських чиновників сказали Politico, що їх буде до 60 осіб.

Як стверджують джерела видання, додатковий контингент підтримуватиме логістику і наглядатиме за озброєнням, яке США надсилають в Україну.

«Ці радники допомагатимуть українським військовим з технічним обслуговуванням озброєнь. Також вони підтримуватимуть невеликий контингент посольства США в Києві та координуватимуть нові поставки зброї, після схвалення законопроєкту щодо фінансової та військової підтримки України на суму в понад 60 млрд доларів», - говориться у матеріалі.

За інформацією джерел видання, кілька військовослужбовців США вже прибули на короткі ротації до посольства в Києві. Ці співробітники допомагають здійснювати нагляд і забезпечувати безпеку посольства.

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників США схвалила законопроєкт щодо виділення допомоги на підтримку України на суму близько 61 мільярда доларів.

Для набуття чинності законопроєкт має бути розглянутий у Сенаті та підписаний президентом США. Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив, що американський Сенат голосуватиме за допомогу Україні у вівторок, 23 квітня.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО